Aktuality

András Schäfer: Som veľmi šťastný

21-ročný Schäfer dostal svoju prvú pozvánku do reprezentácie a hneď pri prvej príležitosti si odkrútil debut v najcennejšom drese.

„Veľmi sa teším, myslím si, že mužstvo odohralo výborný zápas a úplne zaslúžene sme vyhrali,“ povedal po včerajšom stretnutí Ligy národov Turecko-Maďarsko (0:1) pre dac1904.sk András Schäfer.

Dvadsaťjedenročný stredopoliar bol doteraz členom výberu do 21 rokov, vďaka výborným výkonom v drese DAC-u si však vyslúžil pozvánku od Marca Rossiho. Ten na septembrový zraz (v rámci neho Maďarsko ešte v nedeľu od 18.00 hod odohrá aj domáci zápas LN s Ruskom) pozval šesticu nováčikov. Spomedzi nich včera nastúpil len Schäfer.

„Som veľmi šťastný, že som debutoval vo víťaznom zápase. Pred nástupom na ihrisko mi tréner Rossi hovoril, že viem, čo je moja úloha a aby som hral bojovne, presne ako som zvyknutý. Po záverečnom hvizde mi gratuloval a povedal, že som zvykol hrať aj agresívnejšie. Nechcel som však, aby ma pri napádaní prípadne obohrali a z toho vzniklo prečíslenie dvoch na jedného. Dres z prvého reprezentačného zápasu venujem otcovi k narodeninám. Zvyčajne je to on, kto stráži podobné relikvie,“ dodal spokojne mladý stredopoliar.

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality