András Schäfer: Zlepšenie od zápasu k zápasu

|
Rozhovor
| st 4.8.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Viem, že nestrelím gól v každom zápase, hoci by som si to prial.” András Schäfer bol najlepším hráčom víkendového 2. kola Fortuna ligy.

András Schäfer strelil v 37. ligovom stretnutí v našich farbách svoj prvý gól. Bol to pamätný a zároveň aj krásny moment. V nadstavenom čase prvého polčasu stretnutia proti nováčikovi z Liptovského Mikuláša vypálil spoza šestnástky a vymietol pavučiny hosťujúcej bránky, čím vyrovnal na priebežných 1:1. „Našťastie som loptu dobre trafil, ale aj tento gól platí iba za jeden, podobne ako zásah z päťky. Som rád, že som sa konečne strelecky presadil aj v lige. Ak si dobre pamätám, podobne veľký gól som raz strelil vo farbách MTK. Nedávno sme prišli o veľkého fanúšika Jánosa Karaffu, ktorý sa za mňa často modlil a veľmi mi pomohol. Tento gól venujem jeho pamiatke, nech odpočíva v pokoji. Samozrejme, nebolo ľahké začať sezónu s tromi prehrami, najmä po vydarenej príprave. Už odveta proti Partizanu však bola sľubná, boli sme oveľa lepší ako súper, čo ale nič neznamená, keďže sme nakoniec prehrali 2:0. Na druhej strane, nastúpili sme s úplne odlišnou mentalitou, boli sme oveľa odvážnejší v porovnaní s prvými dvomi zápasmi. V nedeľu sa to potvrdilo a nakoniec sme vyhrali 3:1, z čoho mám veľkú radosť.“

Ako sme včera uviedli, Schäfer bol najlepšie hodnoteným hráčom celého 2. ligového kola podľa InStatu. „Predtým som hrával na úplne inej pozícii, teraz mám oveľa ofenzívnejšie úlohy. Viem však, že nestrelím gól v každom zápase, hoci by som si to prial. Podobne ako v odvete proti Partizanu, aj teraz sme začali smolne, od prvej minúty sme prehrávali. Nejako sa tomu musíte vyhnúť, nemôže sa v každom zápase stať, aby súper skóroval hneď zo svojej prvej šance. Následne sme prevzali kontrolu nad zápasom, ale veľmi ťažko sa vytvárajú strelecké pozície proti súperovi, ktorý bráni s desiatimi hráčmi. Našťastie, v závere polčasu sa mi podarilo vyrovnať, takže som po dlhej dobe konečne strelil svoj prvý gól v lige a do šatne sme išli o čosi pokojnejší. Prediskutovali sme si veci a zhodli sme sa, že v druhom polčase chceme otočiť výsledok vo svoj prospech. Po prestávke sme ukázali dobrú mentalitu a proti defenzívne ladenému súperovi sme napokon strelili tri góly, čo je dobré znamenie. Myslím si, že sa zlepšujeme od zápasu k zápasu. S držaním lopty nebol problém ani predtým, ale tentoraz sme si vytvorili o čosi viac šancí ako v Michalovciach. Dúfam, že tento progres bude pokračovať a v ďalších zápasoch budeme hrať ešte lepšie a nastrieľame ešte viac gólov.“

Žlto-modrí sa v najbližších dvoch kolách predstavia vonku. Najprv nás v nedeľu večer v Trnave čaká stretnutie proti Seredi a budúcu sobotu cestujeme do Senice. „Očakávam, že aj najbližšie dva zápasy budú podobné ako tie prvé dva ligové. Stále však máme pred sebou veľa práce, aby sme sa dostali na vyššiu úroveň, než na akej sme boli v závere minulej sezóny. Cítim, že mužstvo je na dobrej ceste.“