Aktuality

András Schäfer hráčom DAC-u do leta 2024

Po ukončení Schäferovho hosťovania si DAC uplatnil opciu na hráča, vykúpil ho spod zmluvy v Janove a podpísal s ním dlhodobý kontrakt.

András Schäfer sa stal definitívne hráčom DAC-u! Čerstvý reprezentant Maďarska, ktorý v najcennejšom drese debutoval minulý štvrtok vo víťaznom zápase Ligy národov v Turecku, prišiel na Žitný ostrov začiatkom tohto roka na polročné hosťovanie z FC Janov. Tú kluby predĺžili do konca augusta, pričom DAC mal aj opciu na trvalý prestup. Tú si teraz uplatnil a dohodol sa nielen s talianskym prvoligistom, ale aj so samotným hráčom a hosťovanie sa tak mení na trvalý prestup. Dvadsaťjedenročný stredopoliar podpísal s naším klubom kontrakt do 30. júna 2024.

Rodák zo Szombathelyu, bývalý hráč tamojšieho Haladás FC a MTK Budapešť, prestúpil začiatkom roka 2019 do FC Janov. Počas jesene 2019 hosťoval v Chievo Verona. Maďarsko reprezentoval vo výberoch do 18, 19 a 21 rokov, v súčasnosti je už členom dospelého tímu. Za DAC doteraz nastúpil v 13 stretnutiach Fortuna ligy, v Slovnaft Cupe má bilanciu 3/1 a jeden štart si pripísal aj v Európskej lige.

„Som veľmi rád. Nehovorím, že sa môžem uspokojiť, ale je výborné, že sa veci okolo mňa vyjasnili. Posledný mesiac, mesiac a pol som sa cítil ako hráč na skúške. Bolo to náročné, keďže som nevedel, čo bude so mnou. Po podpise zmluvy sa môže ukľudniť, čo mi určite pomôže, v hlave sa dokážem viac uvoľniť a veľmi sa teším na ďalšie pôsobenie v klube. Pevne verím, že sa nám podarí pokračovať vo výborných výkonoch z posledných týždňov,“ vyhlásil András Schäfer po podpise kontraktu.

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality