Aktuality

András Schäfer získal ďalšiu prestížnu trofej

András Schäfer získal ďalšiu prestížnu trofej

Aktuality
| ne 2.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Stredopoliar DAC-u skončil prvý hlasovaní o Zlatú loptu Maďarska, na listine ocenených je aj meno nášho trénera Joaa Janeira.

article_bannerarticle_banner

Zlatú loptu Maďarska za rok 2021 získal András Schäfer! Reprezentačný stredopoliar DAC-u dostal najviac hlasov v prestížnej ankete portálu nb1.hu. Za ním skončili obranca Fenerbahce Istanbul Attila Szalai a Dominik Szoboszlai z Lipska. Prvýkrát v histórii získal ocenenie hráč zo slovenskej najvyššej súťaže.

Schäfer si tak k oceneniu Futbalista roka môže pridať ďalšiu cennú trofej. Navyše, 22-ročný stredopoliar vyhral aj hlasovanie fanúšikov o Hráča jesene v našom klube a bol tiež autorom Gólu roka 2021.

„Som veľmi šťastný a hrdý. Myslím si, že spolu s predošlou veľkou trofejou z ankety Futbalista roka je to veľmi vážne ocenenie mojich výkonov. Okrem toho to považujem aj za plus motiváciu. Tým, že som hneď takto v úvode nového roka získal túto cenu, som ešte viac motivovaný tvrdo pracovať na sebe, aby som bol v tomto roku ešte lepší,“ vyhlásil pre náš web András Schäfer.

Zlatú loptu Maďarska udelil nb1.hu po 24-krát. V ankete hlasujú novinári a redakcie, ktoré sa vo zvýšenej miere venujú maďarskému futbalu. V každej kategórii mohli dať hlas trojici kandidátov, pričom za 1. miesto je 5 bodov, za druhé 3 a za tretie 1 bod. Schäfer skončil na čele so šesťbodovým náskokom pred Szalaim, Szoboszlai zaostal o ďalších päť bodov.

Zlatá lopta Maďarska 2021:
1. Schäfer András 58 bodov
2. Szalai Attila 52
3. Szoboszlai Dominik 47

Medzi ocenenými sa ocitol aj tréner DAC-u Joao Janeiro. Štyridsaťročný portugalský kouč skončil tretí v kategórii zahraničných trénerov pracujúcich v maďarskom futbale. Tu získal najviac hlasov reprezentačný tréner a bývalý kormidelník DAC-u Marco Rossi. Janeiro bodoval vďaka práci odvedenej na lavičke Kisvárdy a na druhého Sergeja Rebrova, ktorý na jar získal s Ferencvárosom titul, mu chýbal jediný bod.

Kompletné výsledky ankety a menoslov doterajších víťazov nájdete tu.