Aktuality

Andrej Fábry hráčom DAC-u do leta 2023

Andrej Fábry hráčom DAC-u do leta 2023

Aktuality
| pi 31.1.2020, Krisztián Nagy

DAC si uplatnil opciu na prestup a dohodol sa s hráčom na 3,5-ročnej zmluve.

article_bannerarticle_banner

Andrej Fábry sa stal definitívne hráčom DAC-u. Kreatívny ľavák prišiel na Žitný ostrov vlani v lete na ročné hosťovanie z Jablonca, pričom DAC získal aj opciu na trvalý prestup. Tú si teraz uplatnil a dohodol sa nielen s českým prvoligistom, ale aj so samotným hráčom a hosťovanie sa tak mení na trvalý prestup. Rodák z Topoľčian podpísal s naším klubom kontrakt do leta 2023.

„Okamžite po príchode do Dunajskej Stredy sa mi tu zapáčilo, DAC má najlepšie zázemie na Slovensku a tiež skvelých fanúšikov. Preto som neváhal a rozhodol som sa hneď, ako mi DAC ponúkol zmluvu. Cítim sa tu výborne, chalani aj všetci ľudia v klube sú super, takže som šťastný, a to je najdôležitejšie. Budem na sebe pracovať, aby som pomáhal mužstvu a podával dobré výkony. V tejto sezóne sa chceme ešte pobiť o titul, aj keď to bude ťažké, ale nič nie je nemožné. No hlavne by sme chceli vyhrať Slovenský pohár,“ povedal Andrej Fábry po podpise novej zmluvy s DAC-om.

Bývalý mládežnícky reprezentant pôsobil v minulosti aj v OFK Veľké Ripňany a TJ Slovan Zbehy, najviac sa však zviditeľnil počas pôsobenia v FC Nitra (2008-2018). Pred rokom prestúpil do Jablonca, odkiaľ v auguste zamieril na hosťovanie k nám. Počas jesene nastúpil za DAC v 15 ligových stretnutiach a strelil 3 góly, v Slovnaft Cupe zasiahol do štyroch duelov.

„Počas tejto zimy sme mali možnosť uplatniť si opciu za lepších podmienok a rozhodli sme sa spraviť tento krok. Andrej sa v Dunajskej Strede cíti dobre, náš klub považuje za správne miesto pre svoj ďalší rozvoj. Môže byť čoraz dôležitejší pre náš tím a my mu budeme v tomto pomáhať,“ skonštatoval športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.