Rozhovor

Andrej Fábry: Každé víťazstvo nás posúva ďalej

Andrej Fábry: Každé víťazstvo nás posúva ďalej

Rozhovor
| po 6.7.2020, Krisztián Nagy

„Chceme vyhrať aj v Ružomberku, aby sme v prípade ich straty preskočili Žilinu.“ Chvíľka s Andrejom Fábrym po Žiline a pred Ružomberkom.

Iba trojica Kružliak, Fábry a Divković zasiahla na jar do všetkých 11 súťažných zápasov nášho mužstva (8 v lige a 3 v pohári). Pritom Andrej Fábry od príchodu trénera Storcka nastúpil v lige v základnej zostave prvýkrát až v sobotu proti Žiline. Podal výborný výkon, čo vyzdvihol aj denník Šport v dnešnom vydaní:

Nenápadne, ale tiež výborne si počínal Andrej Fábry. Nielen že boli cítiť jeho technické prednosti, pridal k nim aj bonus. Obhospodaroval veľký kus ihriska, z viacerých spletitých situácií elegantne vymanévroval a vymazal nevynútené chyby. Dokonca vyhrával osobné súboje a príkladne sa vracal. „Moderný futbal sa hrá aj bez lopty,“ vyriekol veľkú pravdu Fábry. (denník Šport, 6.7.2020)

Hráči DAC-u vyslali v sobotu až 29 striel na žilinskú bránku, z nich medzi tri žrde mierilo deväť. Aktívny bol aj Fábry, ktorý si pripísal tri strelecké pokusy. „Prvý polčas sme začali veľmi dobre, mali sme aj šance. Cez polčasovú prestávku som videl štatistiku, že sme mali až jedenásť streleckých pokusov, ale nedali sme gól. Boli sme lepším, dominantnejším mužstvom. V druhom dejstve sa hral ešte otvorenejší futbal, aj Žilina zahrozila z rýchlych protiútokov, ale, chvalabohu, sme tieto situácie vyriešili. Potom sme dali prvý gól, ktorý nám veľmi pomohol a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Každé víťazstvo je pre nás veľmi dôležité, posúva nás ďalej a dodáva viac sebavedomia. Určite chceme vyhrať aj v Ružomberku, aby sme v prípade ich straty preskočili Žilinu a skončili na druhom mieste,“ vyhlásil 23-ročný stredopoliar.