Rozhovor

Andrej Fábry: Vyhrať v Trnave je skvelý pocit

Dvadsaťdvaročný ľavák strelil v tejto ligovej sezóne dva zo svojich troch gólov pravačkou.

„Bol to veľmi náročný zápas. Trnava hrala veľmi agresívne, do tela. Som dokopaný, ale každý zápas proti nim je taký. V prvom polčase sme sa rýchlo ujali vedenia, čím sme sa dostali ešte viac do hry, ale domáci nám nedávali veľa priestoru, dobre nás dostupovali. Súper hral skutočne agresívne, ale chvalabohu sme to zvládli, keď na konci sme strelili krásny gól. Odviesť tri body z Trnavy je skvelý pocit,“ v krátkosti zhodnotil náš trnavský triumf 2:1 Andrej Fábry, autor úvodného gólu sobotňajšieho derby.

Pre 22-ročného ofenzívneho hráča to bol tretí presný zásah v tejto ligovej sezóne. „Získal som loptu pred šestnástkou. Moja prvá strela bola zblokovaná, ale po šanci Krisa Vidu sa lopta od brankára odrazila späť ku mne a druhá pravačkou už padla do siete. Nepamätám si presne, koľko gólov som doteraz strelil pravačkou, ale v tejto sezóne už boli dva, čo je dosť veľké prekvapenie aj pre mňa,“ hovorí s úsmevom šikovný ľavák, ktorý prišiel do DAC-u v úvode augusta z Jablonca na ročné hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup.

Hodnotu víťazstva na pôde Spartaka zvyšuje aj skutočnosť, že pred sobotou sme u krajského rivala vyše päť a pol roka nezískali ani bod. „Je to skvelé, že sme prelomili takéto dlhé čakanie a konečne sa nám tu podarilo uspieť. Tieto tri body pre nás znamenajú veľmi veľa, pretože Trnava bola za nami len o dva body, a týmto sme im dokázali odskočiť. Bolo to strašne dôležité víťazstvo. Teraz máme reprezentačnú pauzu, trošku si oddýchneme a na sto percent sa pripravíme na ďalšie stretnutie.“

Súvisiace správy

Rozhovor

Kompletný Vidov zoznam

nedeľa 6.10.
Foto
Fanúšikovia