Aktuality

Andrej Fábry strávi jar na hosťovaní v Seredi

Andrej Fábry strávi jar na hosťovaní v Seredi

Aktuality
| so 23.1.2021, Krisztián Nagy

23-ročný stredopoliar DAC-u odchádza na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny.

article_bannerarticle_banner

Andrej Fábry strávi jarnú časť sezóny 2020/21 v ŠKF Sereď. Vedenie 7. tímu ligovej tabuľky sa dohodlo s naším klubom na jeho hosťovaní do 31. mája 2021, bez opcie.

„Vzhľadom na veľkú konkurenciu v strede poľa hľadal Andrej možnosť na väčšiu vyťaženosť. Každý futbalista sa vie rozvíjať len vtedy, keď pravidelne hráva. U nás sa v posledných mesiacoch ťažšie presadzoval do zostavy, preto sme mu umožnili stráviť najbližšie štyri mesiace na hosťovaní. S takouto požiadavkou prišla Sereď, kde bude mať garantované miesto v zostave na svojej obľúbenej pozícii. Hra mužstva by sa mala točiť okolo neho a my veríme, že sa čím skôr vráti do najlepšej formy. Prajeme mu veľa úspechov,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Kreatívny ľavák prišiel na Žitný ostrov v lete 2019 z Jablonca najskôr na hosťovanie, ktoré sa pred rokom zmenilo v trvalý prestup. Zmluva ho k nášmu klubu viaže do leta 2023. Vo Fortuna lige si v žlto-modrých farbách pripísal 37 štartov a 4 góly (v aktuálnej sezóne má bilanciu 13/1), trikrát nastúpil v Európskej lige a v Slovnaft Cup pridal 8 zápasov a 1 gól.

Andrejovi ďakujeme za služby, ktoré doteraz odviedol v drese nášho mužstva, a v novom pôsobisku mu prajeme veľa úspechov!