Aktuality

Andrej Fábry v klube stovkárov

Andrej Fábry v klube stovkárov

A-TÍM
|
Aktuality
| po 4.10.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Andrej Fábry nastúpil v piatok na svoj 100. zápas vo Fortuna lige, na konte má 15 strelených gólov. Vo farbách DAC-u je jeho bilancia 41/4.

Dvadsaťštyriročný Andrej Fábry sa stal len tretím hráčom z aktuálneho kádra DAC-u, ktorý nastúpil v našej najvyššej súťaži na 100 stretnutí. Fábry sa jubilea dočkal v piatkovom dueli DAC-Zlaté Moravce (4:2). Okrem neho majú trojciferný počet fortunaligových štartov aj Dominik Kružliak a Eric Davis, pričom iba panamský legionár absolvoval všetky zápasy v našom drese.

Dominik Kružliak 192/11 (58/2)
Eric Davis 143/18 (143/18)
Andrej Fábry 100/15 (41/4)
Pozn.: za meno počet štartov/gólov vo Fortuna lige, v zátvorke počet štartov/gólov za DAC.

Z ostatných hráčov terajšieho kádra má k stovke najbližšie Martin Jedlička, ktorý všetkých doterajších 94 fortunaligových štartov nazbieral v našom drese.

„Od začiatku sme boli dominantní na lopte, vytvorili sme si šance, strelili sme rýchle dva góly. Inkasovaný gól v úvode druhého polčasu nás nepoložil, pridali sme ďalšie dva a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil súboj DAC-ViOn (4:2) náš jubilujúci Andrej Fábry, ktorý okrem DAC-u nosil aj dres materského klubu z Nitry (44 zápasov/8 gólov) a uplynulú jar hosťoval v Seredi (15/3).

Keď sme už pri štatistike, spomeňme aj našich strelcov: János Hahn a Nikola Krstović sa stali 8. a 9. hráčom DAC-u, ktorý skórovali v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. V prvoligovej histórii klubu sa do streleckej listiny zapísalo celkovo 177 futbalistov.

article_bannerarticle_banner