Aktuality

Andrejs Ciganiks novým hráčom DAC-u

Andrejs Ciganiks novým hráčom DAC-u

Aktuality
| po 19.7.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Lotyšský reprezentačný obranca prichádza z ukrajinskej najvyššej súťaže.

article_bannerarticle_banner

Andrejs Ciganiks sa stal hráčom DAC-u. Dvadsaťštyriročný (nar. 12.4.1997) lotyšský ľavý obranca prichádza z bronzového tímu ukrajinskej najvyššej súťaže FC Zorya Luhansk a s naším klubom podpísal zmluvu na dva roky.

Rodák z Rigy je odchovancom akadémie tamojšieho Skonta, z ktorého už v dorasteneckom veku prestúpil do Nemecka. Postupne hrával v mládežníckych tímoch Bayeru Leverkusen, Viktorie Kolín a Schalke 04. V lete 2018 zamieril do holandského Cambuuru a o rok neskôr do FK Riga. Posledné dva ročníky strávil v Zoryi Luhansk, s ktorou skončil v ukrajinskej Premier Lige dvakrát bronzový. Vlani na jeseň si zahral aj v skupinovej fáze Európskej ligy.

„Prvé dojmy sú výborné. Futbalová infraštruktúra klubu je fantastická, niečo podobné som videl len v nemeckej Bundeslige. Štadión a všetko okolo futbalu sú v Dunajskej Strede fenomenálne, čo na mňa spravilo veľký dojem a potom som sa už ľahko dokázal rozhodnúť. Som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou DAC-u. Verím, že zostanem zdravý a budem sa tu môcť ďalej rozvíjať. V prvom rade však chcem pomôcť mužstvu dosiahnuť jeho ciele,“ vyhlásil po podpise zmluvy najnovší člen nášho kádra.

Od kategórie U16 bol Andrejs Ciganiks členom každého reprezentačného výberu Lotyšska, v drese áčka nastúpil 22-krát.

„Hľadali sme aktívneho, dynamického a silného obrancu so skúsenosťami z európskych súťaží. Andrejs spĺňa všetky tieto predpoklady. Sme radi, že sme ho presvedčili na prestup k nám, čím sa ďalej rozširujú taktické možnosti trénerského štábu. Prajeme mu v našich farbách veľa úspechov,“ doplnil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.