Aktuality

Balázs Borbély sa vracia do DAC-u

Balázs Borbély sa vracia do DAC-u

Aktuality
| st 22.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Odchovanec nášho klubu, bývalý hráč a tréner pri áčku, rezerve a mládeži sa po šiestich rokoch vracia do DAC-u. Pracovať bude ako asistent trénera Adriana Guľu.

Balázs Borbély sa vracia na rodnú hrudu! Štyridsaťdvaročný odchovanec DAC-u je od dnes (staro)novým asistentom trénera pri áčku žlto-modrých. Podpísal kontrakt na tri roky, do 31. mája 2025 a stal sa pravou rukou trénera Adriana Guľu. V našom klube bude znova pôsobiť po takmer šiestich rokoch.

Rodák z Dunajskej Stredy zasiahol v rokoch 1998 až 2000 v drese áčka DAC-u do 42 zápasov dvoch najvyšších súťaží. Nasledovalo veľmi úspešné pôsobenie v Petržalke, korunované účinkovaním v skupinovej fáze Ligy majstrov, kde bol kapitánom mužstva. Počas aktívnej kariéry hrával aj v nemeckom Kaiserslauterne, rumunskej Timisoare, cyperskom AEL Limassol. V drese slovenskej reprezentácie si pripísal pätnásť štartov, zasiahol do kvalifikácie EURO 2008 a MS 2010. Po sérii vleklých zranení to skúšal ešte v Šamoríne a Vrakúni, kde ako hrajúci tréner predčasne zavesil kopačky na klinec. Plynule prešiel na pozíciu trénera a postupne pracoval pri našom béčku a doraste. V sezónach 2014/15 a 2016/17 bol asistentom pri áčku, v prvom prípade pomáhal Tomislavovi Marićovi, v druhom Krisztiánovi Némethovi. Pokračoval pri tímoch našej akadémie a následne sa stal hlavným trénerom A-tímu Petržalky, s ktorou na jar 2018 postúpil do II. ligy. Posledné tri roky bol členom Ferencvárosu Budapešť, kde po U17 a U19 viedol v uplynulej sezóne treťoligovú rezervu, s ktorou skončil na deviatej priečke.

„Strávil som tri veľmi pekné roky v službách Ferencvárosu, práca aj podmienky boli na vysokej úrovni. Rozhodovanie teda nebolo jednoduché, ale ponuka DAC-u ma oslovila a napokon som sa rozhodol pre návrat domov. Ide o prácu pri áčku, znamená to teda pre mňa krok vpred a zároveň veľkú výzvu. S pánom majiteľom a športovým riaditeľom sme si ujasnili, čo odo mňa očakávajú. Som plný očakávaní a teším sa na prácu v dôverne známom prostredí,“ vyhlásil Balázs Borbély po podpise zmluvy s naším klubom.

„Som veľmi šťastný, že môžem Balázsa privítať opäť v našom klube. Futbal pozná zo všetkých stránok, hrával za DAC a tiež na európskej úrovni, v posledných troch rokoch sa podieľal na vzostupe Ferencvárosu. Do nášho klubu sa vracia s veľkými skúsenosťami a nadobudnutými vedomosťami. Som presvedčený, že jeho príchod výrazne napomôže práci pri áčku aj v akadémii,“ privítal nového člena realizačného tímu Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.