Aktuality

Bernd Storck novým trénerom DAC-u!

Päťdesiatsedemročný nemecký tréner podpísal s naším klubom kontrakt na dva roky.

Bývalý bundesligový hráč a skúsený tréner Bernd Storck sa dnešným dňom stal trénerom DAC-u. Mužstvo prevezme od 1. júna 2020.

57-ročný odborník (nar. 25.1.1963, Hern, Nemecko) má za sebou bohatú hráčsku aj trénerskú kariéru. V nemeckej Bundeslige odohral za VfL Bochum a Borussiu Dortmund celkovo 170 stretnutí, skóroval 8-krát. S Dortmundom triumfoval v roku 1989 v Nemeckom pohári.

Po ukončení aktívnej kariéry získal trénerské osvedčenie a postupne pracoval ako asistent v kluboch ako Borussia Dortmund, VfB Stuttgart, Hertha BSC, VfL Wolfsburg a Partizan Belehrad. V roku 2008 začal pôsobiť ako hlavný kouč v kazašskom FC Almaty a súčasne viedol aj tamojší reprezentačný výber do 21 rokov. Neskôr pôsobil aj pri výbere do 19 rokov a v marci 2010 sa stal trénerom áčka Kazachstanu. Po pôsobení pri juniorke Olympiakosu Pireus ho v roku 2015 vymenovali za trénera maďarskej reprezentácie U20, s ktorou sa predstavil na MS na Novom Zélande. S mužstvom, v ktorom hrali aj Zsolt Kalmár a Máté Vida, postúpil do vyraďovacej fázy, kde ich vyradil neskorší víťaz Srbsko.

V júli 2015 nahradil na lavičke reprezentácie Maďarska Pála Dárdaiho a cez play-off sa s ním prebojoval na ME 2016. Bola to prvá účasť Maďarov na vrcholnom podujatí od MS 1986, na ME sa predstavili po 44 rokoch. Vo Francúzsku mužstvo vyhralo svoju skupinu bez prehry, až v osemfinále ho zastavilo Belgicko. Storck viedol Maďarsko do roku 2017.

V septembri 2018 akceptoval ponuku belgického prvoligistu Royal Excelsior Mouscron, ktorý sa po 6. kole bez jediného bodu krčil na spodku tabuľky. Pod Storckovým vedením sa červení vzchopili a pohodlne si uchovali prvoligovú príslušnosť. V druhej časti súťažného ročníka dokonca videli tabuľku. Tréner sa však po sezóne rozhodol nepokračovať v klube. V októbri 2019 sa dohodol na spolupráci s Cercle Bruggy, ktorého majiteľom od 2017 je AS Monaco. Začiatkom marca tohto roku, keď už malo mužstvo istotu záchrany, nemecký tréner ohlásil odchod z ich služieb.

„Na základe všetkých známych skutočností, Bernd Storck ponúka vďaka svojim rozsiahlym medzinárodným skúsenostiam a úspešnému pôsobeniu v niekoľkých krajinách ideálny profil. Taktiež vďaka pôsobeniu pri reprezentácii Maďarska a účinkovaniu na EURO 2016 má širokú znalosť stredoeurópskeho futbalu. Aj predchádzajúce sezóny v Belgicku boli pôsobivé, nielen vďaka výsledkom, ktorými naplnil ciele stanovené klubmi, ale aj herným štýlom, ktorý zapôsobil na belgické odborné kruhy. Jeho meno sa spájalo s veľkými klubmi z veľkých líg a sme šťastní, že Bernd sa rozhodol pre náš projekt. Presvedčil ho potenciál DAC-u, ležiaci na silných základoch, pričom jeho ústredným pilierom je silná fanúšikovská základňa,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele a k okolnostiam kontraktu dodal: „Vzhľadom na výnimočné okolnosti sme vďační za záväzok nového trénera prevziať tím od 1. júna, počas prebiehajúcej sezóny. Cieľom je nestrácať čas a vybudovať silný tím, ktorý bude dobre pripravený novú sezónu a ktorý pomôže klubu dosiahnuť svoje ciele pre budúcu sezónu.“

Bernd Storck dnes podpísal s naším klubom zmluvu na dva roky a viesť ho bude od 1. júna 2020.

„Som šťastný, že môžem v najbližších dvoch rokoch pracovať ako hlavný tréner DAC-u. Od začiatku sme viedli veľmi dobrú a profesionálnu komunikáciu s pánom Oszkárom Világim aj so športovým riadteľom Janom Van Daelem. Veľmi sa teším na to, že spolu s fanúšikmi budeme veľmi úspešní v tomto ambicióznom projekte,“ zneli prvé slová nového trénera pre náš web.

Vitajte v Dunajskej Strede a veľa úspechov!

Súvisiace správy

Aktuality

Pätnásťkrát na čele

štvrtok 14.1.