Aktuality

Brazílčan Mateus Brunetti hráčom DAC-u!

Brazílčan Mateus Brunetti hráčom DAC-u!

Aktuality
| št 28.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dvadsaťjedenročný obranca prichádza z Figueirense FC.

article_bannerarticle_banner

Brazílčan Mateus Brunetti Valor je ďalšou posilou DAC-u v zimnom prestupovom období. 21-ročný ľavý obranca (nar. 18. novembra 1999) prichádza z Figueirense FC a s naším klubom podpísal kontrakt platný do 30. júna 2022.

Brunetti je rodákom zo Sao Paolo a odchovancom tamojšieho FC. Rok strávil v ďalšom miestnom klube Portuguesa, posledné dve sezóny bol hráčom Figueirense Futebol Clube. V jeho drese sa objavil celkovo v 17 stretnutiach Serie B, druhej najvyššej brazílskej súťaže a ďalšie tri štarty pridal v Brazílskom pohári. Okrem postu ľavého obrancu nastupuje aj ako stopér.

„Som veľmi šťastný, že som mohol podpísať zmluvu s DAC-om. Je to moje prvé angažmán mimo rodnej krajiny, som plný očakávania. Pri dohode s klubom zavážilo, že hráva v pohárovej Európe a v lige má tie najvyššie ambície. Verím, že sa dokážem rýchlo adaptovať a mužstvu pomôžem k dosiahnutiu jeho cieľov,“ vyhlásil 184 centimetrov vysoký futbalista po podpise zmluvy.

„V prípade Brunettiho zavážila skutočnosť, že je ľavým obrancom. Práve na tento post sme hľadali podobný typ futbalistu. On sám prejavil záujem prísť do nášho klubu, čo je takisto dôležité. Je ešte mladý, musí sa veľa učiť, vrátane anglického jazyka, ale smerom do budúcnosti je to veľmi zaujímavý hráč. Verím, že bude čím skôr pripravený hrávať, pretože pri absencii Erica Davisa potrebujeme na jeho post typického ľaváka. Som veľmi rád, že sa nám ho podarilo angažovať,“ komentoval príchod Brunettiho tréner Bernd Storck.

Mateus Brunetti bude u nás hrávať s číslom 16. Veľa šťastia v žlto-modrom, Mateus!