Aktuality

Chorvátsky denník 2: Modrá lagúna

Chorvátsky denník 2: Modrá lagúna

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 27.1.2023, Krisztián Nagy
article_banner
article_banner
article_banner

Sústredenie nášho mužstva prebieha v krajine bronzových medailistov z vlaňajších MS.

Od stredajšieho večera je prechodným domovom nášho mužstva hotel Plava Laguna. Jeho názov v preklade znamená modrú lagúnu. Odkaz je zrejmý, krásna zátoka s priezračnou modrou vodou Jadranského mora je totiž čoby ste kameňom dohodili.

Umag je turistické centrum, ale najmä v lete. Vtedy tu podľa znalých pomerov voda láka denne tisíce ľudí, no v zime je situácia úplne odlišná. Turistov v našom hotely stretnete len zopár, na rozdiel od futbalistov. Spolu s DAC-om je tu totiž súčasne ubytovaných šesť mužstiev z piatich klubov.

Náš zajtrajší súper, Ruch Ľvov je tu zastúpený okrem áčka aj tímom do 19 rokov. Ten si začiatkom februára v šestnásťfinále mládežníckej Ligy majstrov zmeria sily s Interom Miláno. Ďalšími hosťami Modrej lagúny sú srbský Radnički Belehrad a slovinské duo ND Gorica (1. liga) a NK Roltek Dob (2. liga).

Prítomnosť slovinských tímov je logická, veď Umag leží necelých 10 kilometrov od hraníc. Toto prístavné mesto s trinásťtisíc obyvateľmi, ležiace na polostrove Istria v Istrijskej župe, na samom západe Chorvátska, je známe aj ako dejisko mužského tenisového ATP turnaja Croatia Open. Najviac titulov na peknom štadióne s hľadiskom pre 3500 divákov získal Španiel Carlos Moya, ktorý tu vyhral päťkrát.


Mužstvo počúva pokyny trénera Adriana Guľu, v pozadí tenisový štadión v Umagu.

Zverenci trénera Adriana Guľu však neprišli obdivovať krásy mora či tenisových kurtov. Po včerajšej dvojitej tréningovej dávke bol dnes doobeda na programe predzápasový tréning, ktorý štartoval rozcvičkou v hotelovej posilňovni a pokračoval na jednom z ihrísk futbalového areálu miestneho NK Umag.

Nakoľko už zajtra nasleduje prvý z trojice stretnutí v rámci sústredenia, poobede už hráči nešli na trávu, ale tréneri im pripravili kvíz s otázkami najmä z futbalu a zemepisu. Najviac sa darilo štvorici Blackman, Kachút, Ricardo a Riquelme. To bol na dnes predposledný spoločný bod programu, tým záverečným bude večera.

Okrem klubového webu sledujte aj naše sociálne siete, kde prinášame ďalšie spravodajstvo z celého priebehu sústredenia!