Aktuality

Chorvátsky denník 5: Krstović odcestoval do Dunajskej Stredy

Chorvátsky denník 5: Krstović odcestoval do Dunajskej Stredy

A-TÍM
|
Aktuality
| st 1.2.2023, Nagy Krisztián

Siedmy „pracovný“ deň sústredenia v Umagu je za nami, mužstvo dnes po víťazstve nad Celje trénovalo raz. Novinkou je, že káder sa zúžil o troch hráčov. Hlásenie z Chorvátska, 5. diel.

V utorok na pravé poludnie mal výkop druhý zápas DAC-u na chorvátskom sústredení, v ktorom sme tretí tím slovinskej najvyššej súťaže porazili gólmi Kružliaka a Szánthóa 2:0. Dnes, v stredu, sme teda opäť prežívali pozápasový deň, ktorý priniesol niekoľko noviniek.

Prvou bol denný program, keďže tréneri prvýkrát od príchodu do Umagu ponechali hráčom voľné doobedie, s individuálnym príchodom na raňajky. Obed sa v porovnaní s predošlými dňami podával o čosi skôr a bol spoločný. Dôvod? Už o 14.00 mužstvo vyrazilo na tréning do Poreča.

Ako je to bežné deň po zápase, hráči absolvovali záťaž primeranú ich včerajšej minutáži. Po trávniku behalo 22 futbalistov, konkrétne traja brankári a 19 hráčov do poľa. Dominik Veselovský sledoval spoluhráčov spoza postrannej čiary, kde individuálne pracoval pod dohľadom fyzioterapeuta. Rovnaký program mala aj dvojica Dominik Kružliak, Sebastian Nebyla, ktorí včera ako jediní odohrali kompletných 90 minút. Rozdiel bol len v tom, že oni zostali cvičiť v posilňovni hotela Plava laguna.

Hneď po návrate mužstva z tréningu sa však Kruži so Sebom pridali k ostatným a regeneračnú časť dňa začali spoločne v Jadranskom mori, kde si vyskúšali blahodarné účinky zhruba desaťstupňovej vody. Pokračovanie v hotelovom wellness či pod rukami maséra a fyzioterapeutov už bolo o poznanie príjemnejšie. A aj dlhšie.

Ak ste teda narátali spolu 25 hráčov, oproti pôvodnému, 28-člennému kádru, ktorý sem pred týždňom pricestoval, to znamená mínus tri hlavy. A tu prichádza ďalšia, oveľa dôležitejšia správa, ktorou je, že Nikola Krstović, Damián Kachút a Riquelme po včerajšom zápase odcestovali domov.

Mladý Kachút a Brazílčan Riquelme sa pripojili k našej farme v Šamoríne. „V piatok odohrajú zápas v zaujímavej konfrontácii proti fortunaligovému Trenčínu. V ďalšom mikrocykle, po návrate mužstva zo sústredenia, budú pokračovať v práci s prvým tímom,“ vysvetlil tréner Adrian Guľa.

Čo sa týka Nikolu Krstovića, v jeho prípade zasiahlo podozrenie na zranenie. „Nikola už dlhší čas avizoval problémy s lýtkovým svalom, preto sme sa rozhodli poslať ho na dôkladné vyšetrenie. Dnešné MRI našťastie neodhalilo závažné problémy, preto veríme, že po návrate mužstva do Dunajskej Stredy sa bude môcť postupne zapojiť do plnohodnotného tréningu so spoluhráčmi,“ ozrejmil situáciu okolo najlepšieho strelca Fortuna ligy tímový lekár MUDr. Zsolt Fegyveres.

Okrem klubového webu sledujte aj naše sociálne siete, kde prinášame ďalšie spravodajstvo z celého priebehu sústredenia!

article_bannerarticle_banner