🏟 Kúp si lístok na zápas proti MŠK Žilina v nedeľu, 2.4.2023, 19:30 v MOL Arene!      -3️⃣0️⃣% Našich fanúšikov – permanentkárov očakávajú naše produkty v deň zápasu so Žilinou s 30-percentnými zľavami v DAC store a na našom e-shope.                  👕 Obleč sa do najnovšej kolekcie z Legendária!            💳 Registruj sa na FANPORTAL a dobi si Cashless kartu online!   
Aktuality

Chorvátsky denník 6: Posledná večera

Chorvátsky denník 6: Posledná večera

Aktuality
| št 2.2.2023, Nagy Krisztián

Koniec sústredenia v Chorvátsku sa nezadržateľne blíži, žlto-modrí dnes absolvovali posledný tréning v Poreči. V šiestom diely nášho denníka vám prinášame aj vyjadrenie trénera Guľu pred zápasom s Koperom.

article_bannerarticle_banner

Štvrtok, teda ôsmy „pracovný“ deň v Chorvátsku, začal spoločnými raňajkami a po krátkej príprave odchodom do Poreča. Posledným. Dnešný tréning, ktorý prebiehal vo veľmi príjemnom slnečnom počasí, bol totiž pre žlto-modrých záverečným na tohtoročnom zimnom sústredení. Začal blahoželaním dnešnému narodeninovému oslávencovi Mirovi Káčerovi a pokračoval prípravou na zajtrajší zápas.

V piatok poobede nastúpi DAC v Koperi proti miestnemu FC, druhému tímu slovinskej najvyššej súťaže. Koper, 25-tisícové prístavné mesto na pobreží Jadranského mora, sa nachádza zhruba pol hodiny cesty od Umagu, pre nás smerom domov. Stretnutie na miestnom štadióne Bonifika dá bodku za pobytom na Balkáne, po ňom výprava odcestuje späť do Dunajskej Stredy a dorazí niekedy v noci na sobotu.

Na slovíčko sa však ešte vráťme k dnešku a povedzme si, ako vyzerá program pre zvyšok dňa. Hráči dostali na popoludnie voľno, respektíve absolvovali individuálnu regeneráciu. A po poslednej večeri v Umagu mužstvo absolvuje ešte spoločný míting.

„Čaká nás záverečný zápas prípravného obdobia. Úmyselne nehovorím o nejakej generálke, ktorá rozhodne o tom, kto odštartuje sezónu a po nej by bol proces zatvorený. Pre nás je veľmi dôležité, ako hráči fungujú počas celého prípravného obdobia, tiež počas mikrocyklu pred jednotlivými zápasmi. Výborné bolo, že sme mali čas na procesové veci a na kvalitný tréning. Bol to veľmi užitočný čas a využili sme ho na budovanie mužstva a posúvaní systémových vecí k zlepšeniu výkonnosti. Do posledného zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať a podať taký výkon, ktorý sa bude opierať o parametre hry, ktoré sú pre nás dôležité. Chceme fyzicky, ale aj technicko-takticky odovzdať kvalitný výkon a pripraviť hráčov tak, aby niektorí zažili už aj trošku dlhšiu hernú záťaž. Neznamená to však, že presne takto to musí byť aj o týždeň,“ upriamil pozornosť k zajtrajšiemu zápasu v Koperi tréner Adrian Guľa.

Prvýkrát v zimnej príprave nebude zo zápasu živý online prenos. Príčinu vysvetlil náš kouč. „Ospravedlňujeme sa fanúšikom, že zápas nebudeme streamovať. Viem, že by nás radi videli, ale vždy je to o dohode obidvoch strán. Koper hrá takisto posledný zápas pred štartom jari, rozhodol sa zápas uzavrieť aj pred vlastnými fanúšikmi, nikoho nepustí na tribúny a my sme to akceptovali. Nechcem byť alibistický, aj nám to svojím spôsobom vyhovuje. Verím tomu, že fragmenty, ktoré prinesieme zo stretnutia, budú pozitívne pre fanúšikov a že ich poteší výkon aj výsledok. Pre nás je podstatné, aby sme boli kvalitne pripravení na ligu,“ vysvetlil 47-ročný kormidelník DAC-u.

Okrem klubového webu sledujte aj naše sociálne siete, kde prinášame ďalšie spravodajstvo z celého priebehu sústredenia!