Aktuality

Creighton Braun hráčom DAC-u

Creighton Braun hráčom DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| št 21.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

19-ročný americký defenzívny stredopoliar podpísal zmluvu do leta 2022 s opciou na jeden rok.

Americký tínedžer Creighton Braun (nar. 7.12.2001) vymenil slnečnú Kaliforniu za Žitný ostrov. Bývalý hráč West Coast FC po úspešnej zdravotnej prehliadke podpísal s naším klubom kontrakt, ktorý platí do 30. júna 2022 a obsahuje aj opciu na ďalší rok.

191 centimetrov vysoký defenzívny hráč je rodákom z predmestia Los Angeles a futbalové gény zdedil po otcovi, ktorý pochádza z Nemecka. Jeho prvotným postom je defenzívny stredopoliar, ale využiteľný je aj na iných pozíciách v rámci defenzívy. Braun sa zapojil do zimnej prípravy nášho klubu a nastúpil aj v súboji proti Vasasu Budapešť.

„Som veľmi vzrušený a teším sa, že môžem byť súčasťou DAC-u. Je to prvý profesionálny kontrakt v mojej kariére a som odhodlaný splatiť dôveru klubu a pomôcť mužstvu výkonmi na ihrisku k zisku majstrovského titulu. Chceme priviesť trofej do Dunajskej Stredy,“ vyhlásil krátko po podpise kontraktu 19-ročný futbalista.

„Creighton je mladý, zaujímavý a veľmi talentovaný futbalista. Vyrastal v Spojených štátoch, jeho otec je Nemec a mamička Američanka. Okrem veľkého talentu by som vyzdvihol aj jeho inteligenciu. Rátame s ním na poste defenzívneho stredopoliara, ale hrať môže aj v strede obrany. Jedná sa o hráča pre budúcnosť, má veľký potenciál a chceme mu dať príležitosť na rast. Sme radi, že sa rozhodol pre náš klub,“ povedal na margo čerstvej posily tréner DAC-u Bernd Storck.

Creighton Braun bude v DAC nosiť dres s číslom 15. Prajeme mu veľa úspechov v žlto-modrom!

article_bannerarticle_banner