Aktuality

Csaba Gábriš a Martin Raška zamierili do Indie

Csaba Gábriš a Martin Raška zamierili do Indie

A-TÍM
|
Aktuality
| st 28.10.2020, Krisztián Nagy
article_banner
article_banner
article_banner

Dvojica z realizačného tímu nášho A mužstva ukončila pôsobenie v klube na vlastnú žiadosť.

Tréner brankárov Martin Raška a kondičný kouč Csaba Gábriš opúšťajú DAC. Obaja prikývli na ponuku z Indie a svoju ďalšiu kariéru spojili s tamojším prvoligistom Chennaiyin FC. Trénerom mužstva zo 7-miliónového mesta Chennai je Csaba László, bývalý kormidelník Dunajskej Stredy.

43-ročný Martin Raška (nar. 31.1.1977) prišiel na Žitný ostrov v lete 2017 z Michaloviec. V pozícii trénera bankárov pracoval u nás nepretržite viac ako tri roky, celkovo za ten čas mužstvo absolvovalo 102 prvoligových duelov. Svojimi skúsenosťami pomáhal aj brankárskym nádejam našej akadémie.

Csaba Gábriš (nar. 3.3.1988) pôsobil v DAC prvýkrát v sezónach 2016/17 a 2017/18 ako kondičný tréner. Následne pracoval v štábe Csabu Lászlóa v Dundee United a v Sepsi OSK. Na rovnakú pozíciu sa k nám vrátil v úvode tohto roka, najskôr ako súčasť akadémie, počas koronaprestávky sa ujal aj hráčov A tímu. Kontinuálne prešiel do realizačného tímu Bernda Storcka. Gábriš účinkoval pri žlto-modrých v 61 dueloch najvyššej súťaže.

„Pochopiteľne, odchod dvojice členov nášho realizačného tímu vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Martin pôsobil u nás od roku 2017, kým pre Csabu to bolo druhé obdobie v klube, keď predtým pracoval aj v štábe Marca Rossiho. Obaja boli trénermi-špecialistami, na ktorých mohol klub stavať. Samozrejme, nemohol som ignorovať ich žiadosti o odchod, keďže dostali lukratívnu ponuku zo zahraničia. Popri svojich povinnostiach pri prvoligovom mužstve dospelých zohrali obaja dôležitú úlohu aj pri napĺňaní poslania našej akadémie, ktorej práca bola od objavenia sa koronavírusu výrazne obmedzená. Prajem im veľa šťastia v ich ďalšej kariére. Obaja vedia, že naše dvere zostanú pre nich vždy otvorené,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.