|
| ne 18.8.2019, Milan Vrábeľ
'
'

Nekončiaca snaha síce bola a rovnako aj celozápasová prevaha s množstvom gólových príležitostí, no aj napriek tomu nás opäť zarezala efektivita, čím sme v lige nevyhrali už tretíkrát v rade. Tento bod nás dokonca posunul späť na tretiu priečku.

Po úspešnom pohárovom zápase nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Mimo nej sa ocitol Davis, Bednár, Čmelík a Fábry, kým úvodný štart si pripísali Koštrna, Oravec, Taiwo a K. Vida. Naďalej sme, žiaľ, nemohli počítať so zranenými Ronanom a Kalmárom. Prvú streleckú správu sme smerom na súperovu bránu odoslali v tretej minúte, kedy však Beskorovainyi z väčšej vzdialenosti zakončil nad. O päť minút však udreli hostia, Divković zbytočne stratil loptu v strede poľa, aby nakoniec Žofčák poslal finálny pas Modibovi, ktorý sa ľahko zasekol loptu, zbavil sa Beskorovainyiho a už sa len mohol spýtať, že kam to chce náš gólman dostať - 0:1. Bola to jediná strela hostí do priestoru našej bránky. V trinástej minúte sme už mohli vyrovnať, no nebezpečný pokus K. Vidu z vnútra šestnástky Kira pokryl. O tri minúty sme zahodili nemožné, K. Vida zahral priamy kop z ostrého uhla, našiel fantasticky uvoľneného Kružliaka, ktorý z pár krokov neskutočne hlavičkoval nad. V dvadsiatej minúte sme zase premárnili nemožné, pri rýchlej kontre dostal loptu do nábehu Ramirez, ktorý aj obišiel Kiru, no jeho strelu ešte na bránkovej čiare zachytil Rota. O štyri minúty sa Koštrna ocitol pri streleckej príležitosti v šestnástke, nanešťastie mu Kira príliš znížil strelecký uhol. V 36. minúte sme boli znovu blízko gólu, po prepadnutej lopte z rohu až do šestnástky z prvej pálil Oravec, no Kira sa znovu činil, následná dorážka M. Vidu tiež nebola zlá, no tesne minula pravú žrď. V 42. minúte sme mohli prehrávať o dva góly, keď Beskorovainyi ako posledný hráč stratil loptu, čím sa v gólovej príležitosti ocitol Modibo, tesne minul ľavú žrď. Keďže aj v závere polčasu M. Vida z vnútra šestnástky o vlások minul súperovu bránu, tak sme sa kvôli množstvu nevyužitých príležitostiach pobrali do kabín za krutého nepriaznivého výsledku.

Druhý polčas odštartoval bez zmien na oboch stranách. Aj v tomto dejstve sme strieľali z každého možného uhla, ako tomu bolo v prvom polčase, no vážnejšia príležitosť prišla až v 57. minúte, kedy Koštrna našiel z priameho kopu Kružliakovu hlavu, náš stredný obranca z gólovej pozície tesne minul. Rozruch bol však zbytočný, keďže sa jednalo o tesný ofsajd. O päť minút sa prepadol pas Blackmana až na vzdialenejšiu žrď k absolútne voľnému Ramirezovi, ten v ďalšej tutovke trafil len gólmana Kiru. V 68. minúte sa K. Vida uvoľnil na ľavej strane ihriska, centrom našiel Ramireza, ktorý v záklone hlavičkoval tesne pod brvno, no zemplínsky brankár loptu dokázal vytesniť. V 75. minúte prišiel vytúžený gól, Koštrna z pravého krídla poslal lahodný center na nabiehajúceho Taiwa, na jeho hlavičku sa ešte Kira naťahoval, no márne - 1:1. O štyri minúty sme sa už mohli dostať do vedenia, kedy Blackamanov center tečoval Taiwo a Kira musel končekmi prstov loptu vytesňovať z pravého rohu. K poslednej príležitosti v tomto stretnutí sa dostal Ramirez, ktorý v nadstavenom čase pálil z ostrého uhla, nastrelil len bočnú sieť, a tak sme sa museli zmieriť len s krutou remízou.

Prvá remíza v ročníku a tretí zápas bez víťazstva pre nás vďaka lepšiemu skóre znamená tretiu priečku, no zároveň aj stratu ôsmych bodov na Slovan so Žilinou. Ďakujeme krásne, že fanúšikovia pri nás stáli počas celého stretnutia aj napriek nepriaznivému priebehu. Verme, že o týždeň, kedy v nedeľu 25. augusta o 19:15 cestujeme do Nitry, bude všetkému inak.

Peter Hyballa, DAC: „Opäť sme odohrali zápas s veľmi zlým úvodom z našej strany. Po strate lopty Divkovićom sme zle vyriešili situáciu vzadu, a tak sme z prvej príležitosti súpera znovu inkasovali. Po góle sme dominovali podobne ako proti Trenčínu. Michalovce boli občas tiež nebezpečné, no odohrali sme dobrý zápas s dobrými príležitosťami. Myslím si, že polčas 0:1 bol veľmi náročný pre naše mladé mužstvo. Do druhého dejstva sme sa dostali s dobrým pressingom. Útok sme stavali najmä cez Davisa a Blackmana a celkovo sme hrali náš štýl. Vďaka tomu sme aj vyrovnali na 1:1, no videli sme, že opäť nedávame góly, nedokážeme loptu doraziť do siete. Tak, ako sa nám v minulej sezóne darilo v závere strieľať víťazné góly, tak teraz nám to tam nepadá. Hrali sme však ako tím, odovzdali sme čo treba, no bohužiaľ, treba premieňať šance. Hrali sme síce Hyballa-štýl, no bez gólov.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Samozrejme, sme spokojní, že odchádzame domov s bodom. Vedeli sme, že Dunajská Streda bude na nás hrať aktívny pressing a to sa aj dialo počas celého stretnutia. My sme s tým pressingom mali problém. Je škoda, že sme nepremenili nejaké brejky. Som však rád, že chlapci bojovali, no nevedeli sme sa dostať z tlaku. „Šťastíčko“ nám prialo, no škoda, že tie brejky neboli z našej strany viac nebezpečné.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 1:1 (0:1)