|
| so 13.6.2020, Milan Vrábeľ
'
'

Senzačný druhý polčas s gólovou smršťou v bránke Michaloviec. Naše mužstvo bolo v prvej polovici stretnutia iba o niečo lepšie ako súper a aj ho korunovalo gólom. V druhom dejstve to už bola jednoznačná šou v našom podaní a hlavne v podaní Divkovića - autora hetriku. Víťazstvom sme si pohárovú Európu takmer definitívne spečatili.

Po vyše troch mesiacoch a zmene kouča nastali v našej základnej jedenástke oproti poslednému zápasu štyri zmeny. Balić aj Lalatović sú zranení a na lavičku sa dostali Fábry so Szárazom. Do bránky sa vrátil Jedlička, uzdravil sa kapitán Kalmár a príležitosť predviesť sa dostali aj Šimić s Davisom. Zápas sa začal opatrne na oboch stranách. O niečo viac z hry sme mali my, ale na pološance to bolo vyrovnané. Prvú vážnejšiu príležitosť sme mali po priamom kope Davisa, z boku pokutového územia našiel Beskorovainyiho hlavu, ktorý v gólovej pozícii trestuhodne minul. V 19. minúte sa Sidibe dostal do zaujímavej pozície, keď naša obrana trochu zaspala, zakončenie však bolo už slabšie. O minútu už niekoľkýkrát v dueli hlavičkoval Ramirez, ale znovu bol nepresný. V 32. minúte sme predviedli akciu par excellence, Davis krásnym pasom našiel Kalmára, on ešte lepšou kolmicou za obranu vysunul Ramireza, aby náš útočník našiel pred bránou osamoteného Divkovića, Kira nemal šancu - 1:0. V 41. minúte predviedol Schäfer svoju mrštnosť, ňou sa dostal cez Žofčáka, no chýbalo mu dôraznejšie zakončenie. V závere polčasu ešte skúsil šťastie strelou z hranice pokutového územia Kvocera, no Jedlička loptu bezpečne skrotil. Po prvom polčase, v ktorom sme boli o niečo lepším celkom, sme zaslúžene vyhrali najtesnejším rozdielom.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na oboch stranách. Aktívnejší boli zo začiatku hostia, ale po druhom zásahu do ich siete sme zápas absolútne ovládli. V 57. minúte Šimić zachytil v šestnástke po rohovom kope loptu, posunul ju dozadu na Divkovića, ktorý fantasticky zavesil pod brvno - 2:0. Po hodine hry sa Divković snažil o hetrik, no tesne mu to nedoprial ofsajd. V 65. minúte ubzikol na pravej strane ihriska Blackman, ktorý našiel dobre nabiehajúceho Kalmára, náš kapitán už veľmi dobre vedel, ako umiestniť loptu v takýchto prípadoch - 3:0. Ďalší krásny gól prišiel o tri minúty, kedy sa do akcie opäť zapojili Blackman a Kalmár, lenže s tým, že loptu ešte dostal Divković, aby dokonal svoj hetrik - 4:0. Po našej rýchlej trojgólovej smršti mohol pridať aspoň čestný zásah Vojtko, ktorý z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval, no Jedlička vytiahol expresný zákrok. V 90. minúte sa k zaujímavej hlavičke dostal Fábry, ale predsa len mu chýbali ešte nejaké centimetre. V nadstavenom čase sme pridali definitívny klinec do brány Michaloviec, čím sme do bodky spečatili odvetu za prehru 5:0. Kalmár vybojoval loptu v šestnástke, posunul ju lepšie stojacemu Blackmanovi, ktorý si upravil streleckú pozíciu, aby Kiru v bráne ešte viac znechutil.

Čo sme si ešte v apríli nevedeli poriadne predstaviť sa stalo skutočnosť. Máme za sebou 1. kolo nadstavbovej skupiny o titul a dopadlo famózne. V zápasoch medzi DAC-om a Michalovcami zo štyroch posledných prípadov až tri skončili výsledkom 5:0. V anglickom týždni nás v rýchlom slede už v stredu 17. júna o 18:00 čaká semifinále Slovnaft Cupu, kedy na svojom štadióne privítame Ružomberok. Liga zase pokračuje o týždeň v nedeľu, v rámci krajského derby zavítame do Trnavy.

Bernd Storck, DAC: „Musím pogratulovať môjmu tímu. Po mesiacoch bez zápasov bolo veľmi náročné znovu začať hrať futbal, no som hrdý na svoj tím, ako to zvládol. Máme za sebou náročné dva týždne, ktoré sme spolu absolvovali. Hovoril som aj hráčom, aby pokračovali a pracovali ďalej na sebe. Úvod nebol z našej strany tak jednoznačný. Prvých 20, či 25 minút boli šance na oboch stranách. Potom sme spravili zmeny, boli sme čoraz lepší. Na zápas proti Ružomberku sme tak teraz získali potrebné sebavedomie, položili sme dobré základy.“
Jozef Majoroš, Michalovce: „V prvom rade gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím si však, že výsledok nie je spravodlivý. Aj my sme mali gólové príležitosti. Bohužiaľ, naše šance, naše strely neboli gólové. Domáci však mali samozrejme navrch. Efektivita bola dnes jednoznačne na strane domácich. Veľký rozdiel medzi nami bol v osobných súbojoch, v ktorých DAC jednoznačne dominoval. Je to za nami, bohužiaľ, dnešný zápas nám nevyšiel, no tešíme sa na ďalšie stretnutie.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Michalovce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 5:0 (1:0)
Fortuna liga, 1. kolo nadstavbovej skupiny o titul, 13.6.2020, 20.00 h
Góly: 31. Divković 1:0, 57. Divković 2:0, 65. Kalmár 3:0, 68. Divković 4:0, 90+1 Blackman 5:0
Rozhodovali: Kišš - Pozor, Hrmo, 319 divákov
ŽK: 45+1 Šimić - 55. Savvidis
DAC: Jedlička - Kružliak, Šimić, Beskorovainyi - Blackman, Schäfer, M. Vida (77. Bednár), Kalmár (K), Davis - Ramiréz (69. Boateng), Divković (77. Fábry)
Michalovce: Kira - Žofčák (K), Mancilla, Grič, Vojtko - Savvidis - Kvocera (69. Kolesár), Turik (72. Neofytidis), Danko, Diarra (62. Kountiouris) - Sidibe

Držanie lopty: 63% - 37%
Strely: na bránu 7:5, mimo 8:6