DAC - Nitra 6:0 (2:0)

|
| so 15.8.2020, Milan Vrábeľ

Nekončiace gólového hody v MOL Aréne. Na vlastnom ihrisku sme po zdolaní Serede 6:0 dokázali tento rekordný výsledok zopakovať! Naši futbalisti predviedli proti Nitre neskutočné ofenzívne galapredstavenie s bláznivými 32 streleckými pokusmi a 70%-ným držaním lopty! Po senzačnom výkone osamostatnene kraľujeme Fortuna lige, a to aj vďaka naším fantastickým fanúšikom! Ďakujeme!

Náš kouč Bernd Storck nominoval aj na tretí zápas v ročníku 2020/21 totožnú zostavu. V pozícii favorita sme sa od prvých minút pustili do ofenzívy. Dlho to ale vyzeralo na súboj s výborne chytajúcim brankárom hostí Šípošom. Už v druhej minúte napriahol Divković spoza šestnástky a jeho slušný pokus skončil len kúsok nad brvnom. V piatej minúte najprv Blackman predviedol parádu na pravom krídle, lopta sa po centri odrazila priamo na Balićove kopačky a náš najlepší strelec výborne poslal loptu k ľavej žrdi, no ešte lepšie zakročil Šípoš. Aj v desiatej minúte sme mali gólovú príležitosť my, najprv sa Kalmár pokúsil v šestnástke prekvapiť prízemnou strelou pri blokovaní výhľadu od Friedeho a následne poslal Divković nesmierne štipľavú dorážku, gólman hostí svoj tím opäť podržal. V devätnástej minúte dostal loptu do šestnástky Davis, nebezpečne zakončil „špicarom“, no ďalší parádny zákrok špicom nohy poslal Šípoš loptu opäť do bezpečia. O tri minúty zase efektne zakončil vo vzduchu z prvej Divković, lopta doletela asi meter nad. V 25. minúte Schäfer zachytil odrazenú loptu, vypálil aj na bránku, no Šípoš stál opäť na správnom mieste. Aj v ďalších minútach sme búšili do súpera, lietali centre, zahrávali sme rohy, strieľali sme, no gól nie a nie padnúť. Vytúženého zásahu sme sa dočkali až v 42. minúte, keď Schäfer v šestnástke potiahol loptu až k bránkovej čiare, odkiaľ aj trochu prekvapivo v hodine dvanástej naservíroval na úplne prázdneho Friedeho a ten sa hlavou už nemohol mýliť – 1:0. Po dvojnásobnom faule v šestnástke sme v nadstavenom čase zahrali penaltu, ktorú Davis poslal s dávkou rizika do stredu bránky, kým Šípoš kryl pravú žrď – 2:0. So 70-percentným držaním lopty sme absolútne zaslúžene vyhrali prvé dejstvo o dva góly.

Druhý polčas sme začali presne tak, ako sme skončili predošlý a to s veľkou chuťou do hry, prevahou na lopte a neustálym nebezpečenstvom pred Šípošom. Už v 54. minúte sme boli blízko tretieho gólu, po centri z ľavého krídla lopta doplachtila na Friedeho hlavu, ktorý ju však nedokázal skrotiť pred odkrytou bránkou. O dve minúty Nitrania ešte zblokovali Kružliakovu strelu, no lopta sa odrazila priamo na Divkovićove kopačky a ten zakončil k pravej žrdi, kam sa Šípoš nestihol premiestniť – 3:0. O štyri minúty fauloval Podhorín v šestnástke, a tak sme zahrávali už druhú penaltu v zápase. Loptu si na biely bod tentokrát postavil Kalmár, no a jeho pokus k pravej žrdi bol z kategórie nechytateľných – 4:0. V 66. minúte doletel center z pravej strany ihriska na Ramirezovu hlavu a náš dlhý útočník opečiatkoval brvno! O štyri minúty opäť horelo pred nitrianskou bránkou, Fábry vypálil spoza šestnástky, tvrdý pokus poslal výborne k pravej žrdi, kde znovu hasil Šípoš. O minútu si to zoči-voči gólmanovi rozdal Friede, no z uhla bol vychytaný. V 73. minúte však už nemal nárok, Davis zahral priamy kop z niečo viac ako 20 metrov a zahral ho skvele, loptu poslal priamo k pravej žrdi, kde sa Šípoš síce dotkol lopty, no vyškriabať ju nedokázal - 5:0. Súpera sme dusiť neprestali ani po piatom góle, ďalšie dve zaujímavé príležitosti mal Fábry, kým Kružliakova strela doletela tesne vedľa žrde. Absolútnu definitívu sme spečatili a obnovenie rekordu z predošlého domáceho zápasu sme dokonali v 85. minúte, kedy Mendez potiahol popri bránkovej čiare, aby v šestnástke našiel osamoteného Bednára a novic na ihrisku strelou k pravej žrdi opäť nedal šancu gólmanovi hostí - 6:0. K vytvoreniu nového sedemgólového rekordu boli blízko Blackman a Balić, no loptu predsa len nedoviedli do bránky. Absolútne zaslúžené víťazstvo sa tak skončilo pomerom 6:0.

Demolácia Nitry pre nás znamená tretie víťazstvo v novej sezóne a osamostatnenie sa na prvej priečke Fortuna ligy. Divoký začiatok ročníka nám zadelil už druhý anglický týždeň v rade. Tentokrát odštartujeme aj pohárovú sezónu. V rámci 2. kola vycestujeme do Piešťan, kde sa z miestnym piatoligovým mužstvom stretneme v stredu 19. augusta o 17:00. Na ligové pokračovanie sa zase môžeme tešiť o týždeň v sobotu, v rámci krajského derby privítame trnavský Spartak.

Bernd Storck, DAC: „Gratulujem môjmu tímu, pretože odohral jeden perfektný zápas. Slovo perfektný vôbec nepoužívam, no toto stretnutie inak nemôžem označiť. Od prvej minúty sme dominovali, no úvod nebol ľahký, pretože sme museli hľadať cestu k bránke. Potrebovali sme byť trpezliví. Prvý gól sme však dokázali vsietiť a cez prestávku som povedal chlapcom, že pokiaľ je tu možnosť, tak treba ísť ďalej za gólmi. Týmto štýlom chceme hrať a neuspokojiť sa. Chceme ísť znovu a znovu za gólmi, aby sme sa mohli odvďačiť aj naším fantastickým fanúšikom. Dnes sme si stopercentne zaslúžili vyhrať. Hráči teraz dostanú deň voľna, ktorý si po náročnom programe zaslúžia. Od pondelka sa však už budeme pripravovať na stredajší zápas Slovenského pohára, a potom nás čaká ďalší náročný zápas proti Trnave.“
Gergely Geri, Nitra: „Po prehre s tak vysokým rozdielom sa mi zápas hodnotí ťažko. Našim cieľom je, aby sme aj o rok hrali na tomto štadióne. Máme za sebou zápasy so Slovanom, Žilinou a Dunajskou Stredou, ktorí sú však úplne iná váhová kategória. Tentokrát sme nevedeli zopakovať výkon zo Žiliny. Neboli sme čerství, boli sme pasívni, mentálne sme neboli dobre nastavení, proste veľa faktorov ovplyvnilo náš výsledok. Mužstvo je spolu len 3 týždne a proces prípravy trvá dlhšie ako bola krátka letná prestávka. Keďže je nahustený program, tak nemáme ani možnosť k zdokonaľovaniu niektorých herných situácii. Musíme popracovať na stabilizácii výkonov. Dnes sme nemali nárok na bod, súper vyhral zaslúžene a nám zostáva sústrediť sa na kľúčové zápasy pre nás.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Nitra kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC NITRA 6:0 (2:0)
Fortuna liga, 3. kolo, 15.8.2020, 19.00 h
Góly: 42. Friede 1:0, 45+2 Davis (11m) 2:0, 56. Divković 3:0, 60. Kalmár (11m) 4:0, 73. Davis 5:0, 85. Bednár 6:0
Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Poláček, 5831 divákov
ŽK: 58. Mustafić, 63. Faško, 67. Záhumenský
DAC: Jedlička - Blackman, Müller (81. Malý), Kružliak, Davis (74. Njie) - Schäfer (81. Bednár), Balić, Friede (74. Mendez), Kalmár (K) - Divković (64. Fábry), Ramirez
Nitra: Šipoš - Kuník, Podhorín (K), Kolčák, Záhumenský - Mustafič - Šefčík (46. Hovhanisyan), Vrábel (46. Fabiš), Adamec, Chobot (77. Danek) - Faško

Držanie lopty: 70% - 30%
Strely: na bránu 19:0, mimo 13:1