DAC - Poprad 2:0 (1:0)

|
| st 4.3.2020, Milan Vrábeľ
'

Semifinále je naše! Hráči DAC-u podali proti Popradu výborný výkon. Počas celého stretnutia boli aktívnejší, ukazovali peknú kombinačnú hru a hlavne boli nebezpeční. Podarilo sa nám streliť dva zaslúžené góly, čím sme mohli po záverečnom hvizde oslavovať prvé víťazstvo v roku 2020 aj uprostred týždňa s ohromným počtom šesťtisíc fanúšikov. Ďakujeme, že ste boli s nami!

Po vydarenom ligovom stretnutí so Žilinou nastali v našej zostave dve zmeny, aj to vynútené. Vykartovaného Jedličku nahradil Száraz, kým Beskorovainyi sa vrátil do základnej jedenástky po odpykaní si trestu. Na lavičku posadil Kružliaka. Pred úvodným výkopom sme mali nepríjemné starosti, pretože na predzápasovej rozcvičke sa zranil kapitán Kalmár, ktorého nahradil Schäfer. Už v šiestej minúte sme rozbehli nádejnú akciu, najprv Schäfer šikovne potiahol loptu, po pase bol Balić zablokovaný, kým Divković pri dorážke pálil len presne do Malecovho náručia. O päť minút neskôr nás nešťastie prenasledovalo, keď sme nútene museli vystriedať aj zraneného Šimića, jeho nahradil Kružliak. Počas prvého polčasu sme ako prvoligisti boli samozrejme aktívnejší, no finálnu fázu sme ešte dlhšiu dobu museli vylepšovať (približne do polovice dejstva). V 26. minúte zdvihol fanúšikov zo sedadiel Fábry, vypálil z ostrého uhla k vzdialenejšej žrdi, no a jeho krásna strela minula priestor troch žrdí len o chlp. O dve minúty sa vyrútil na bránu Ramirez po pase od Divković, tiesnený vystrelil z hranice šestnástky tesne nad. Po pol hodine hry sa k zakončeniu dostal M. Vida, jeho pokus spred šestnástky bol tečovaný, Malec sa musel poriadne načiahnuť! V 33. minúte našiel Davis výborným pasom z ľavého krídla prekvapivo nestráženého Ramireza, ktorý osamotený pred Malecom nedal hlavnou najmenšiu šancu brankárovi - 1:0. V 42. minúte Davis adresoval pas na Divkovića, ktorý sa vyrútil na bránu súpera, lenže v dobrej pozícii mu lopta nesadla na kopačky, a tak sme sa po polčase tešili len z tesného, ale zaslúženého vedenia.

Druhý polčas začali hostia striedaním a prvou šancou. V 48. minúte vystrelil na bránu Acosta, nevinne vyzerajú pokus sa snažil odkopnúť do bezpečia Kružliak, no loptu trafil veľmi zle, a tak ohrozil našu bránu, Száraz bol mimoriadne pozorný, čím nás podržal. Aj napriek úvodu sme aj v tejto polovici zápasu boli nebezpečnejší my. O dve minúty totiž Balić našiel nadýchaným centrom opäť nechráneného Ramireza, ktorý sa tentokrát v gólovej pozícii neoprel dobre do lopty. Pokračovali sme v útoku, v ktorom ešte vyslal umiestnenú strelu k ľavej žrdi M. Vida, Malec tento pokus dokázal len tak-tak vytesniť. V 63. minúte najprv Kukoľov roh predĺžil Olejník, aby nás hlavou ohrozil Horváth. Loptu však zachytil Beskorovainyi, rovno zavelil k rýchlej kontre, na konci ktorej sa Ramirez snažil prekvapiť prízemnou strelou po pravej strane Maleca, loptu zachytil až v poslednej chvíli. V 71. minúte predviedol krásny futbalový pohyb Balić na ľavej strane ihriska, ešte lepšie našiel nabiehajúceho Kružliaka, ktorého zakončenie z prvej azda zázračným reflexným zákrokom v páde Malec zneškodnil. O šesť minút Schäfer najprv nasadil jasle protihráčovi a potom sa vybral rovno k bráne, plný sebavedomia vypálil z ostrého uhla, jeho pokus skončil na pravej žrdi a neujala sa ani Fábryho dorážka! V nadstavenom čase ešte Divković potiahol loptu po ľavej strane ihriska, nebol sebec, nahral ju Kružliakovi do gólovej pozície, ktorý však nepresnou strelou premrhal ponúknutú šancu. Aj napriek tomu sme sa po zápase mohli tešiť zo zaslúženého postupu do semifinále Slovnaft Cupu.

Po víťazstve, pri ktorom sme znovu videli dôležitý progres, sa môžeme tešiť na ďalšiu fázu pohára. Oficiálny hrací čas úvodného stretnutia je 1. apríl, odveta sa hrá 15. apríla. Zatiaľ však pokračujeme ligou, kde v rámci posledného kola základnej časti Fortuna ligy privítame v krajskom derby Spartak Trnavu v sobotu 7. marca o 15:30.

Hélder Cristovao, DAC: „Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali, hrali sme lepšie. Počas úvodných minút sme neboli dostatočne kvalitní, ako sme chceli. Podpísal sa pod to aj fakt, že sme hrali druhý domáci zápas a chceli sme našich fanúšikov potešiť. Potrebovali sme nejaký čas. Po úvode sme si už dokázali nájsť priestor a vytvárať si šance. Mali sme príležitosti aj na viac gólov ako jeden, ktorý sme v prvom polčase vsietili. Musím pochváliť aj nášho súpera, že sem s mladými hráčmi prišiel hrať futbal a nie sa len brániť. Do druhej polovice stretnutia sme išli s tým, že chceme streliť gól, čo sa podarilo. Potom sme kontrolovali hru, no boli tam momenty, ktoré musíme zlepšiť. Napríklad lepšie musíme využívať druhú zónu. Vyhrali sme zaslúžene, postúpili sme a tak sme všetci veľmi šťastní.“
Jaroslav Belejčák, Poprad: „Popradská motyka druhýkrát nevystrelila, keďže dnes sme DAC nevyradili rovnako ako pred tromi rokmi. V prvom polčase sme toho predviedli málo. Do prvej polhodiny sa hralo nervózne. Skóroval súper, po čom už definitívne ukázal kvalitu. Dunajská Streda vedela podržať loptu, zápas si dokázala ukočírovať. V druhom polčase to už bolo z našej strany lepšie. Nasadil som dvoch dorastencov, po čom sme boli behavejší. Aj tu sa však ukázala kvalita na súperovej strane. Treba uznať, že súper bol lepší a týmto mu chcem aj pogratulovať k postupu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Poprad kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK POPRAD 2:0 (1:0)