DAC - Senica 0:0

|
| ne 16.2.2020, Milan Vrábeľ

Remízový vstup DAC-u do jarnej časti sezóny a zároveň remízová premiéra nášho nového kouča Cristovaa. „Žlto-modrí“ proti oklieštenej zostave Senici nenašli úspešný liek na skórovanie a navyše sme mohli byť miestami aj radi, že sme nakoniec neinkasovali, keďže Záhoráci boli smerom dopredu odvážni.

Oproti poslednému ligovému zápasu nastalo po zimnej prestávke päť zmien. Jedlička skončil na lavičke, Blackman pauzoval pre kartový trest, Boateng skončil na tribúne, kým Oravec a Ronan klub opustili. Namiesto nich dnes dostali priestor Száraz, Kružliak, Šimić, Kalmár a Phillips. Už v 4. minúte Šimićovu nešťastne sklepnutú loptu Baumgartner zakončil z dvadsiatich metrov, nebol to zlý pokus, no bránu minul. V desiatej minúte sme si vybojovali priamy kop z nádejnej pozície, ktorý zahral Kalmár asi meter vedľa. Do nebezpečnej príležitosti sa dostal Moses, šikovným ťahom sa dostal na bránu cez Kružliaka, aby prestrelil Száraza, no aj napriek tomu ešte Šimić mal možnosť loptu odpratať do bezpečia. V 22. minúte zakončoval M. Vida po postupnej akcii z nádejnej pozície, no lopta mu nesadla ideálne. O štyri minúty hrozili hostia, Baumgartner dostal pas do šestnástky, odkiaľ poslal loptu len kúsok vedľa ľavej žrde, až teč ju namieril mimo ihriska. V 29. minúte sa hostia dostali do prečíslenia traja na jedného, kedy Beskorovainyi útok zabrzdil, no aj napriek tomu Totka tesne minul ľavú žrď. V 41. minúte Šimić prehral súboj, a tak Senica zaútočila v pomere dvaja na Beskorovainyiho, strelcom tejto akcie bol šikovný Yenne, ktorý našťastie priestor troch žrdí minul. Prekvapujúco bola Senica v prvom polčase nebezpečnejšia, a z toho pohľadu sme s remízou museli byť spokojní.

Druhý polčas sme začali podstatne lepšie v porovnaní s prvým. Davis v päťdesiatej minúte hľadal ľahučkým centrom K. Vidu, ktorému chýbalo naozaj málo ku gólovej hlavičke. O minútu bolo horúco na oboch stranách, najprv Kalmár fantastickým pasom vysunul Fábryho, ktorý opečiatkoval brvno, kým z kontry sa dostal Totka k nastreleniu ľavej žrde. V 63. minúte po našom rohovom kope hostia založili rýchlu kontru, na konci ktorej Yenne vysunul do samostatného nájazdu Mosesa, ten bránu s našou veľkou dávkou šťastia netrafil. V 75. minúte sa Akinyoola ocitol sám zoči-voči Szárazovi, no náš gólman nás už niekoľký krát podržal famóznym a veľmi potrebným zákrokom. O štyri minúty sa Schäfer s Yennem zrazili v šestnástke, no rozhodca správne posúdil, že sa nejednalo o penaltu, dorážal ešte Baumgartner, ale bránu tesne minul. V 80. minúte Divković unikol po krídle až loptu nahral Fábrymu do absolútnej tutovky, Andrej osamotený pred Vorelom poslal loptu len do neho. V 87. minúte mali hostia rohový kop, po ktorom našiel Davis v rýchlej kontre Divkovićovu hlavu, no náš útočník loptu v dobrej pozícii nedokázal skrotiť. V absolútnom závere zahral Fábry rohový kop, z ktorého našiel Šimićovu hlavu, veľmi málo nás delilo od gólu, keďže lopta skončila tesne nad. Keďže gól nepadol, tak sme sa museli zmieriť s remízou.

Do jarnej časti sezóny sme vstúpili treťou remízou v ročníku, ktorá znamená, že Žilina nám ušla o dva body, kým Slovan je pred nami naďalej o desať bodov. Jarná časť sezóny 2019/20 je definitívne odštartovaná. Po remíze so Senicou sa rovno sústreďujeme na najbližší ligový duel, ktorý odohráme v Ružomberku v sobotu 22. februára o 14:00.

Hélder Cristovao, DAC: „Odohrali sme prvý domáci zápas po príprave a vedeli sme, že to nebude jednoduché. V Senici nakoniec nenastalo až tak veľa zmien. Prvý polčas nebol veľmi dobrý. Aj keď sme chceli, aj keď sme sa snažili, hra nebola ako sme plánovali. Pustili sme súpera do zápasu. Druhý polčas pri zmenenom rozostavení 4-2-3-1 boli línie aj hráči bližšie k sebe, a tak sme si vypracovali aj šance. Prišiel však moment, keď sa to zlomilo a Senica sa opäť dostala do zápasu. Mali sme vyššie držanie lopty, no myslím si, že ani jedno mužstvo si nezaslúžilo vyhrať ani prehrať. Chápeme fanúšikov, že sú sklamaní, ale potrebujeme pomoc aj v ďalších stretnutiach. Treba pochopiť, že prišiel nový tréner s novými predstavami a potrebujeme viac času. Myslím si, že hráči potrebujú viac času, viac podpory, aby všetko zvládli a potom budú aj výsledky lepšie.“

Eduard Pagáč, Senica: „Budem stručný. Hráči boli pre mňa hrdinovia v tomto zápase. Viac nepotrebujem komentovať.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Senica kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 0:0