|
| so 2.3.2019, Vrábeľ Milan
'
'

Vyhrali sme! Po dvoch prehraných zápasoch v úvode roka 2019 sa schyľovalo k strate bodov aj proti Senici. V zápase, kde sme mali celozápasovú prevahu, sme doplácali na nepresnú finálnu fázu. Šialený záver a krásny gól Kalmára však zvrátil výsledok v náš prospech. Akékoľvek víťazstvo sme dnes potrebovali, vďaka nemu sme naďalej druhí!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali dve zmeny v našej základnej jedenástke. Tréner Hyballa posadil na lavičku Čmelíka s Taiwom, kým do zostavy sa vrátil uzdravený Divković a K. Vida, ktorý si v predošlom zápase odpykal kartový trest. Začiatok stretnutia bol z našej strany náročný, loptu sme síce držali na kopačkách, lenže Senica bola až príliš zatiahnutá v ulite. Prvý väčší závar pred bránkou súpera nastal až v osemnástej minúte, kedy však bol v nádejnej pozícii zablokovaný Divković a vychytaný Kalmár. O tri minúty sa k ďalšej zaujímavej príležitosti dostal Koštrna, po pase do behu sa ocitol zoči-voči Tabordovi, no tiesnený zakončil tesne vedľa ľavej žrde. V 24. minúte si pravačku vyskúšal Divković, z väčšej príležitosti však pálil slepými. O dve minúty sme mohli prehrávať, Dangubić dostal famózny pas za obranu, obišiel si aj Jedličku, no jeho slabšiu strelu v hodine dvanástej na bránkovej čiare vykopol Kone. V 29. minúte sa Kalmár ocitol v nádejnej streleckej pozícii, zakončil však slabšie a navyše priamo do Tabordovho náručia. Aj naďalej sme hru tvorili my, lenže finálna fáza poriadne škrípala. Zo Senice hrozil v prvom polčase jedine Dangubić, našťastie väčšinou zakončoval nepresne. V nadstavenom čase nás po zabudnutom Ramirezovi mohla Senica potrestať, pas do šestnástky našťastie nebol presný, a tak sme sa po prvom polčase odobrali do kabín za spravodlivej remízy. Mali sme síce absolútnu dominanciu na lopte, lenže finálna fáza maximálne viazla.

Do druhého polčasu vstúpili hostia so zmenou, obraz hry sa však nezmenil. Aj naďalej sme v prevažnej miere loptu držali my, no s koncovkou to bolo podstatne horšie. Prvá vážnejšia príležitosť v druhom polčase prišla až v 59. minúte, kedy si Kalmár našiel streleckú príležitosť, jeho štipľavý pokus tesne minul ľavú žrď. V 68. minúte sme sa báli o výsledok, Deretti sa dostal do samostatného nájazdu, ktorý trestuhodne nevyužil, keď na nášho brankára vyslal len slabunkú strelu. Príležitostí na skórovanie bolo v druhej polovici stretnutia ako šafranu, aj preto sme sa tretej príležitosti na gól dočkali až v 78. minúte. Po Ronanovom rohovom kope lopta v šestnástke prepadla až na osamoteného Šatku, ktorý trestuhodne minul odkrytú bránu. V nadstavenom čase sa nám podarilo streliť prvý gól, na našu smolu však nebol uznaný kvôli faulu na brankára. Gólman Senice musel byť po spomínanom faule ošetrovaný, dokonca, na ihrisku sa objavila aj záchranka, ale našťastie sa dokázal postaviť na vlastné. To, čo sa nám nedarilo celý zápas nám vyšlo až v 97. minúte. Davis si nabehol na ľavé krídlo odkiaľ poslal sladučký center priamo na Kalmárovu hlavu, maďarský reprezentant zakončil absolútne nechytateľne pre Tabordu - 1:0. Oslavy po tomto góle nemali konca kraja. Víťazstvo je ťažko vybojované, ale zaslúžené.

Veľká dráma pre nás priniesla dvanáste víťazstvo v ročníku a zotrvanie na druhej priečke fortunaligovej tabuľky. Obrovské ďakujem však nepatrí len hráčom, ale aj našim fanúšikom, ktorých dnes prišlo takmer 7500 – fantázia! Po Senici nás čaká posledný zápas základnej časti Fortuna ligy, ktorý odohráme v sobotu 9. marca o 14:00 na pôde Zlatých Moraviec. Zároveň je jasné, že prvý zápas nadstavbovej časti budeme hrať na domácej pôde 16. marca.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť senickému trénerovi za to, že po góle som šiel na ihrisko, kam nepatrím a zároveň aj smerom k lavičke súpera som oslavoval. To sa nepatrí a je to moja chyba. Nášho dnešného súpera rešpektujem a hlavne po dnešnom parádnom výkone. Tento týždeň sme cítili tlak, ani nie od fanúšikov, vedenia klubu či novinárov, ale v rámci mužstva. Okrem toho sa písalo, že sme stratili štýl hry a to sme chceli zmeniť. Senica dnes dobre zatvorila stred, a tak sme do útokov museli chodiť prevažne po krajoch. Občas sme sa skúšali dostať do útoku aj cez stred, no nešlo nám to a navyše na naše chyby čakala aj Senica. Keby sme po polčase prehrávali 0:1, tak by nikto nič nemohol nemietať. Chcem vzdať súperovy veľký rešpekt, odohral s nami otvorený zápas. Záver stretnutia pripomínal tlak, aký sme mali v mnohých zápasoch minulej jesene a tlak, ktorý nám mimoriadne vyhovuje. V záverečných dvadsiatich minútach som Kalmára presunul do útoku, keďže sme vedeli, že veľmi dobre hlavičkuje a aj dal gól hlavou po ideálnom centri. Je veľmi dôležité, že sme teraz vyhrali. Hráči to potrebovali pre svoje sebavedomie.“

Ricardo Chéu, Senica: „Ťažké je rešpektovať výsledok po 90. minútach. Futbal je emocionálny, ako ste aj vy mohli vidieť. Čo sa týka zápasu, tak sme ho mali pod kontrolou, aj keď domáci mali loptu viac na kopačkách. Ako aj minulý zápas proti Žiline, aj tento bol mimoriadne náročný. Rešpektujem Dunajskú Stredu, keďže je to veľmi kvalitné mužstvo. V tomto stretnutí sme mali 4-5 vyložených šancí, no nepremenili sme ich. V závere sme zase dostali gól, ktorý rozhodol o celom zápase. Čo sa týka nás, tak každý týždeň na nás čaká ťažký zápas. Myslím si, že mužstvo si zaslúži zostať v lige. Verím, že v pohári budeme mať toľko šťastia, ako dnes mala Dunajská Streda. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 1:0 (0:0)