DAC - Sereď 0:0

|
| so 2.11.2019, Milan Vrábeľ
'

Obranný val, seredský betón, zaparkovaný autobus, jednoducho defenzívnu taktiku súpera sme aj napriek našim šestnástim strelám neprekonali. To, čo nám v predošlých stretnutiach prinieslo úspech – efektivita – tak tá nám dnes napriek absolútnej prevahe na ihrisku podlomila kolená. Strata dvoch bodov napriek urputnej snahe znamená zvýšenie odstupu od prvého Slovana.

Po dramatickom pohárovom triumfe nad Trnavou nastala v našej základnej jedenástke jediná zmena, keď Oravec zostal na lavičke a nastúpil Blackman. Podľa predpokladov sme začali podstatne aktívnejšie, kým súper bol od úvodného hvizdu stiahnutý. Prvý nádejný pokus vyslal M. Vida v šiestej minúte, ten sa ale predsa len medzi tri žrde nezmestil. O tri minúty Blackman potiahol loptu po pravom krídle až ju nahral, ako na podnose, Ramirezovi, náš hrotový útočník trestuhodne zakončil nad. V ďalších minútach sa hra presunula prevažne medzi šestnástky, kde sme znovu museli bojovať o prechod cez zaparkovaný autobus pred bránkou Serede. Súper zároveň hrozil z rýchlych protiútokov. V 21. minúte si K. Vida našiel priestor na strelu, lopta však skončila asi dva metre nad. O šesť minút sa Ronan dostal k zaujímavému tvrdému pokusu na hranici šestnástky, opečiatkoval pravú žrď! Horúco bolo aj v 28. minúte na druhej strane, kde Jedlička najprv vychytal Ivána a následne rovno pokryl zázračným zákrokom aj Morongovu dorážku. Až do konca polčasu sme síce jednoznačne dominovali na lopte, no k streleckej ani gólovej príležitosti sme sa už nedostali. Polčas sme tak po dvoch našich veľkých príležitostí a jednej seredskej ukončili bezgólovou remízou.

Do druhej polovici stretnutia sme sa pustili so striedaním, M. Vida dole a Oravec hore. Impulz bol každopádne potrebný a aj zabral. V 49. minúte zahral Davis štandardku takmer z rohovej zástavky, do lopty sa na bližšej žrdi šikovne oprel Ramirez hlavou, tesne minul ľavú žrď. V 57. minúte bol znovu gól na vlásku, keď K. Vida z osemnástich metrov obstrelil hostí, aby lopta doplachtila až k pravej žrdi, odkiaľ smerovala von z ihriska! Druhý polčas gólovú zmenu nepriniesol. Aj naďalej sme museli hľadať recept cez brániaceho sa súpera, ktorý o futbal záujem nejavil. Až v 74. minúte mal Kalmár v šestnástke množstvo času a brániaceho Dabóa, po spracovaní lopty v nádejnej pozícii, trafil len spomenutého súpera. O päť minút Kružliak pri rohovom kope hlavičkoval a Beskorovainyi predĺženú loptu dorazil do brány, rozhodca ešte predtým odpískal Kružliakov faul na brankára. V 81. minúte rohový kop k bližšej žrdi prepadol a Beskorovainyi v súboji s Ilievom prestrelil bránku v ďalšej gólovej pozícii. Aj o dve minúty sme mohli streliť vytúžený gól, keď po centri z pravého krídla hlavičkoval Kružliak, súperov gólman svoje mužstvo znovu podržal. V 87. minúte si Ronan našiel palebnú pozíciu pred šestnástkou, no do lopty sa netrafil ideálne. Až do záverečného hvizdu sme sa ešte tlačili pred súperovu bránku, no recept na gól sme nenašli. Aj jednoznačne lepší polčas v našom podaní tak skončil bezgólovou remízou.

Druhá remíza v ročníku pre nás znamená, že naďalej zostávame na tretej priečke, no prvý Slovan sa nám znovu vzdialil až na sedem bodov. Takmer sedemtisíc fanúšikom sme aj dnes vďační, že nás celé stretnutie hnali dopredu. Po dvoch krajských zápasoch nás čaká severnejšie položený súper z kraja trenčianskeho. Do minúty presne o týždeň sa totiž 9. novembra o 17:00 opäť stretneme v MOL Aréne, kde hostíme AS Trenčín.

Peter Hyballa, DAC: „Prvý polčas bol totálne zlý z našej strany. Ako aj kolega povedal, tak v druhom sme dominovali. Viac sme hrali po krídlach, lepšie sme vedeli otáčať ťažisko hry. Po štandardkách sme mali aj šance a môžem povedať, že dobre sme hrali tak 40, či 45 minút. Som veľmi sklamaný z toho, aký výkon som videl od nášho mužstva.“

Slavče Vojneski, Sereď: „Doposiaľ sme od môjho nástupu s DAC-om neodohrali ani jeden normálny zápas. Ten dnešný by som rozdelil na dva polčasy, kde v prvom sme dodržiavali taktiku, lopty sme získavali v strede ihriska a zároveň sme mali dobré kontry aj s príležitosťami na gól. Mali sme aj jednu stopercentnú príležitosť, ktorú sme mali využiť. V druhom polčase už súper kontroval hru a nás nikam nepúšťal. My sme si chceli vytvoriť šance, no to sa nám nepodarilo. Zápas skončil výsledkom 0:0 a som šťastný, že sme remizovali.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Sereď kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠKF iClinic Sereď 0:0