|
Zápas
| ne 9.8.2020, Milan Vrábeľ
'

Dámy a páni, Dunajskou Stredou sa prehnala gólová smršť! Náš DAC si lepší začiatok ročníka ako historické ligové šesťgólové víťazstvo naozaj nemohol predstaviť. Zápas sme do 13. minúty viedli rozdielom triedy a absolútnou dominanciou sme pokračovali po zvyšok tohto duelu. Takmer 5500 fanúšikov nám dokázalo, že aj v novej sezóne môžeme počítať s dvanástym hráčom. Ďakujeme!

Po poslednom zápase minulej sezóny v Ružomberku nastali v našej základnej jedenástke len tri zmeny. Malý s Fábrym sa ocitli na lavičke náhradníkov a Njie dokonca až na tribúne. Premiéru v našom drese si odkrútil Müller s Friedem a do základu sa vrátil Blackman. Nič lepšieho sme si do začiatku sezóny nemohli priať ako gólovú akciu z ôsmej minúty, v tej chvíli Kalmár poslal dlhý, no mimoriadne presný center na Ramirezovu hlavu a keďže ho nemal kto zadržať, tak z toho bola výborne umiestnená lopta pod brvno, kde gólman Kanurić nemal nárok zakročiť - 1:0. V dvanástej minúte bol opäť v akcii Kalmár, ktorý aj s prispením obrancu našiel tentokrát voľného Balića, ten si v šestnástke absolútne chladnokrvne spracoval loptu a s ešte väčšou istotou ju poslal k vzdialenejšej žrdi - 2:0. História sa prepisovala jednoznačne v 13. minúte, pretože sme zaknihovali najšialenejší vstup do ročníka už tretím gólom! Tentokrát Davis poslal dlhočizný center z vlastnej polovice, naň si nabehol Divković, ktorý bol pri lopte skôr ako brankár, vďaka čomu ho krásne prvým dotykom preloboval - 3:0. V 24. minúte si dokonca dvojitú šancu pripravili hostia, najprv Mészárosovu strelu musel vyraziť Jedlička, aby v pokračujúcej akcii hlavičkoval Jarović, jeho umiestnený pokus už uhasil na bránkovej čiare Kružliak. Aj v 35. minúte boli nebezpeční hráči Serede, Slaninka sa presadil na ľavom krídle, odkiaľ v šestnástke našiel voľného Ivána, strela z prvej skončila len tesne nad. O päť minút potiahli kontru Divković s Kalmárom, no vpredu to už s prihrávkami prehnali, a tak boli chytení. V 42. minúte Ramirez nabil Schäferovi, ktorý z prvej tesne minul. Polčas, ktorý sme načali šialeným úvodom, sme doviedli do trojgólového vedenia a niet pochýb, že sme boli lepším celkom.

Hostia zareagovali na nepriaznivý vývoj stretnutia trojnásobným striedaním. Už v 47. minúte však priamy kop zahral Kalmár, loptu poslal priamo do brankárovho náručia. O tri minúty už rýchlu kontru založili hráči Serede, na jej konci bol Iván, ktorého sme si pokryli až v poslednej chvíli. Po hodine hry sme pridali ďalší zásah, akcia sa na trase Davis – Balić – Divković dostala k prvému menovanému, ktorý zakončil s maximálnym pokojom po zemi k pravej žrdi - 4:0. Absolútna demontáž hostí pokračovala v 64. minúte, v prečíslení potiahol loptu Ramirez, našiel úplne voľného Kalmára, ktorý už veľmi dobre vie ako takéto šance zakončiť - 5:0. Aj o tri minúty neskôr doletel zaujímavý center na Kalmára, tentokrát z náročnej pozície poslal loptu nad brvno. V 74. minúte Davis pri snahe odkopnúť loptu nešťastne nahral Duranskemu, ktorého zakončenie k ľavej žrdi výbornou robinzonádou zachytil Jedlička. Futbal nám na tribúnach aj hráčom na ihrisku nesmierne chutil. Na ihrisku sme však v ďalšom priebehu videli najmä pološance. V 88. minúte sa ukázal Sharani, ktorý sa kruto pohral s obranou, zbavil sa všetkých brániacich hráčov, no jeho strela bola hodne nepresná. V nadstavenom čase pridal povestný záverečný klinec do rakvy Balić, pas dostal od Mendeza prenikajúceho popri bránkovej čiare a druhýkrát v stretnutí tak nedal najmenšiu šancu Kanurićovi - 6:0.

Sezóna 2020/21 je úspešne zahájená – šesťgólovým triumfom na domácom ihrisku. V lige sme šesť gólov strelili súperovi prvýkrát v histórii. Ročník sa však začína naozaj zostra, anglickým týždňom. Preto už počas týždňa vycestujeme do Žiaru nad Hronom, kde nás v stredu o 19:00 čaká v rámci 2. kola stretnutie s Pohroním.

Hodnotenie trénerov
Bernd Storck, DAC: „Gratulujem môjmu tímu. Odohrali sme veľmi dôležitý zápas. Pre nás bol podstatný rýchly prvý gól. Vedeli sme, že súper je veľmi silný v defenzíve. Chceli sme teda skórovať čo najskôr a keďže sa nám podarilo pridať aj druhý gól, tak bolo rozhodnuté. Máme fantastický štart do ligy, ale nič viac, pretože o tri dni tu máme ďalší zápas a čakajú nás veľmi náročné týždne. Od zajtra sa už sústreďujeme na ďalší duel. Verím, že toto víťazstvo mužstvu dodá sebavedomie a pomôže mu pri ďalších zápoleniach.“
Peter Lérant, Sereď: „Chceli sme zachytiť úvod tohto duelu, no to sa nám darilo len do 8. minúty, kým v 13. minúte bol už celý zápas rozhodnutý. Dnes sa ukázala sila DAC-u, ktorý dominuje v rýchlosti aj v individualitách. Bohužiaľ, po úvodných góloch sme sa psychicky položili. Aj cez prestávku sme spravili nejaké výmeny, vypracovali sme si aj nejaké šance, no tie chytil domáci gólman. U nás zase všetky strely, ktoré neboli zablokované, skončili v sieti. Nemôžem pozitívne hodnotiť toto stretnutie, ale sme realisti. Podmienky Dunajskej Stredy a kvalita kádra je niekde inde. My sa však musíme pozerať na seba, musíme sa teraz pripraviť na nasledujúci duel.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Sereď kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠKF SEREĎ 6:0 (3:0)
Fortuna liga, 1. kolo, 9.8.2020, 18.00 h
Góly: 8. Ramirez 1:0, 12. Balić 2:0, 13. Divković 3:0, 60. Davis 4:0, 64. Kalmár 5:0, 90+1 Balić 6:0
Rozhodovali: Kráľovič - Štrbo, Vitko, 5450 divákov
ŽK: 49. Michalík
DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis (69. Mendez) - Friede (69. Fábry), Schäfer, Kalmár (K) (87. Bednár), Balić - Divković (69. Yhoan), Ramirez (80. Sharani)
Sereď: Kanurić - Morong, Djiby Ba, Hučko (K), Slaninka (46. Pankaričan) - Tatranský (46. Šumský), Duranski (81. Potoma) - Iván, Špehar, Mészáros (46. Michalík) - Jarović (69. Jureškin)