|
| st 30.10.2019, Milan Vrábeľ
'
'

Penaltová lotéria so šťastným koncom pre žlto-modré srdiečko! Mimoriadne vyrovnané a dramatické stretnutie, ktoré sme od 83. minúty dohrávali bez vylúčeného Jedličku, dochytal náhradník a nový hrdina Száraz. Štvrťfinále je naše aj preto, že v stredu večer nás podporilo 7550 fanúšikov. ĎAKUJEME!

Po prepísaní nového klubového rekordu v podobe štyroch vyhraných ligových zápasoch v rade na pôde súpera nastali pred pohárovým duelom tri zmeny v našej základnej jedenástke. Na lavičke skončili Šimčák, Fábry a Blackman a namiesto nich dostali príležitosť Divković a definitívne uzdravení Davis s Kalmárom. Pred stretnutím sme boli svedkami dvoch významných momentov. Kristopher Vida dostal pamätný dres za sto krásnych ligových zápasov v žlto-modrom, kým naši fanúšikovia pripravili jednu excelentnú, trefnú a vtipnú choreografiu, klobúk dolu! Čo sa týka držania lopty, tak ten ukazovateľ bol v prvom polčase vyrovnaný, no nebezpečnejší boli hostia po viacerých našich hrúbkach. V 27. minúty sme videli lahodnú strelu od nášho panamského reprezentanta, Davisova prudká strela asi z dvadsiatich metrov tesne minula ľavú žrď, Bolek by nemal šancu. V ďalších minútach sa nám podarilo vymazať značné množstvo chýb, čím sme boli razom lepší vpredu aj vzadu. S gólovými príležitosťami to však bolo horšie. V 41. minúte sa K. Vida pokúsil o prekvapivý pokus z neskutočne ostrého uhla, polocenter-polostrelu pod brvno Bolek prekvapivo len tak-tak vytlačil. Po polčasovom hvizde sme videli na svetelnej tabuli remízový výsledok. Iný by však bol nespravodlivý. Polčas bol vyrovnaný po všetkých stránkach. V rámci gólových príležitostí, držania lopty, či dĺžky lepšej aj horšej fázy oboch mužstiev.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien na oboch stranách, aktívnejšie do nej vstúpilo naše mužstvo. Najprv si v 52. minúte zavadzali v nádejnej pozícii K. Vida s Ramirezom, kým o minútu neskôr Ronan s krásnou strelou nártom trafil, žiaľ, len bočnú sieť. O šesť minút sa K. Vida pomedzi štyroch obrancov preštrikoval do šestnástky, no z dobrej palebnej pozície namieril nad. V 63. minúte Jedlička nedokázal vyboxovať loptu pri rohovom kope, dostala sa tak až k Sobczykovi, ktorý nastrelil bočnú sieť. O dve minúty neskôr Divković našiel v šestnástke Ramireza, no ten sa nedokázal presadiť popri brániacom hráčovi. V 73. minúte dostal Ramirez pas ako na podnose, no v ideálnej pozícii znovu nezvolil najlepšie riešenie situácie. Druhý polčas priniesol určite viac rozruchu na oboch stranách. Predsa len ani jedno mužstvo nechcelo riskovať penaltovú lotériu. V 80. minúte priamo horelo pred bránou červeno-čiernych, najprv Ramirezovi chýbalo razantnejšie opretie sa do lopty pri hlavičke, aby následne K. Vida zakončoval z prvej do protipohybu, Bolek nohou odvrátil na pravú žrď! 83. minúta bola jednoznačne momentom stretnutia, keď Jedlička vybehol na prenikajúceho Tavaresa, ktorého mimo šestnástky nedovolene zastavil, samozrejmá červená karta znamenala oslabenie nášho celku a šancu pre náhradníka Száraza. Mitrea následnú štandardku z nebezpečnej pozície poslal len do múru. Zvyšok oslabenia sme ubránili, a tak sme sa mohli pripraviť na druhé penalty v tejto sezóne Slovenského pohára.

1. Tešija premieňa do pravého horného rohu 0:1
1. Kružliak premieňa. Triafa sa taktiež do opačnej strany brány ako bránil Rusov 1:1
2. Mitrea premieňa. Loptu poslal do ľavého rohu, Száraz kryl druhú stranu 1:2
2. Kalmár premieňa. Rovnaká situácia sa zopakovala aj teraz 2:2
3. Lovat premieňa. Loptu poslal tiež k ľavej žrdi. Száraz sa tam už skorooo mihol 2:3
3. Fábry nepremieňa. Tá istá strana, tentokrát už Rusov odhadol smer 2:3
4. Tavares nepremieňa. Szaraz, to je ono. Situácia sa zopakovala, tentokrát je hrdina Száraz! 2:3
4. Beskorovainyi premieňa. Strela k pravej žrdi, ktorú Rusov odhadol, no nechytil! 3:3
5. Halilović nepremieňa. Szaaaaaraz chytá ľavú žrď! 3:3
5. Davis premieňa. Loptu poslal do stredu brány, čo Rusov nepredpokladal 4:3

Postup je náš! Sme šedivší o pár vlasov, no sedem a pol tisíc divákov spravili hráči DAC-u neskutočne šťastnými! Od slovnaftcupového dobrodružstva si po nádhernom víťazstve tento rok už oddýchneme, keďže ďalšie kolo je na programe až na jar roku 2020. Čaká nás teda návrat na fortunaligové trávniky, kde najbližšiu sobotu 2. novembra o 17:00 privítame Sereď.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom polčase sme mali problémy vytvárať si šance. Súper hral dobre, výborne nás presoval a veľmi kvalitne a vysoko napádal. Zároveň nás nútil hrať do strán, keďže cez stred nám to nešlo. Z našej strany nebola ideálna ani pozičná hra. Nemali sme dobrá nábehy do voľných priestorov. Posledných dvadsať minút prvého polčasu sme tak hrali s dlhými loptami a snažili sme sa zachytávať odrazené lopty. V druhom polčase som zmenil taktiku. Beskorovainyiho som presunul viac doľava a Kružliaka viac doprava. Ronan bol príliš stiahnutý v prvom polčase a s menšou dávkou risku sme Kalmára aj Ronana vysúvali viac dopredu. Čo sa týka penált, tak v tomto období vyhrávame aj takéto zápasy. Sme veľmi šťastní z postupu.“

Ricardo Chéu, Trnava: „Máme za sebou dobrý zápas. Prvý polčas a až do 70. minúty sme mali dostatok energie na vysoký pressing a našu hru. Bohužiaľ, mali sme málo času na regeneráciu po súboji so Žilinou, len 48 hodín. Kým sme zvládali, tak sme hrali veľmi agresívne. V prvom polčase sme žiaľ neprenili dve veľké šance, keď sa svoju príležitosť zle riešil Sobczyk. V druhom polčase bol lepší DAC, dostal nás pod tlak. Domáci vedeli, že my budeme mať v druhom polčase problém udržať tempo. Hrali sme už na brejky a v jednom z nich bol faulovaný Tavares a Jedlička bol vylúčený. Ako som povedal aj po penaltách v zápase Európskej ligy, tak si nemyslím, že penalty sú o šťastí. Dunajská Streda dala viac gólov a vyhrala. Videli sme veľmi dobrý zápas, po ktorom môžem povedať, že ani jedno mužstvo si nezaslúžilo vypadnúť tak skoro. Máme teraz svoje ďalšie ciele, kým súperovi gratulujem k postupu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 0:0 (4:3 po penaltách)