DAC - Trnava 2:1 (1:1)

|
| so 22.8.2020, Milan Vrábeľ

MOL Aréna s ďalším nezabudnuteľným príbehom! V krajskom derby si aktéri nič nedarovali, preto sme boli svedkami nesmierne tvrdého, ale kvalitného a napínavého zápasu s množstvom zaujímavých akcií s ešte krajšími gólmi. Zaznamenali sme rekordný vstup do sezóny so štyrmi výhrami. Pred ďalšími smutnými nariadeniami nám zase fanúšikovia pripravili atmosféru, na ktorú sa bude veľmi dlho spomínať. Ďakujeme!!!

Náš kouč nezmenil ani jedného člena základnej jedenástky vo veľmi málo vídaných štyroch zápasoch v rade. Po elektrizujúcej klubovej hymne Nélküled bol ocenený náš Davis za najkrajší gól sezóny a po slávnostnom výkope legendárneho Gábora Királya sme sa už mohli pustiť do futbalu. Od začiatku stretnutia bolo jasne vidieť, že Trnava je súper trochu iného rangu ako predošlí ligoví protivníci. Prvú príležitosť sme si aj tak vypracovali v ôsmej minúte, kedy Kalmár výbornou pätičkou nahral Schäferovi a on špičkou tesne minul. V šestnástnej minúte našiel Davis z rohového kopu Friedeho hlavu, ten loptu aj namieril na bránku, no Rusov svoj tím podržal. O dve minúty nás zase vystrašil Pačinda, ktorý si pripravil streleckú príležitosť, výborne napriahol spoza šestnástky k ľavej žrdi, no ešte lepšie vyrazil Jedlička, ktorý sa musel činiť aj pri následnom rohu. V 25. minúte bola MOL Aréna svedkom neskutočnej parády, Divković vysunul Ramireza na kraj šestnástky, kde sa výborne pohral s loptou a ešte lepšie namieril do ľavého vinkla, div sa svetu, že od radosti nespadol štadión - 1:0. O štyri minúty sa Cabral dostal cez dvoch našich obrancov, aby zvnútra šestnástky poslal nebezpečný pokus k pravej žrdi, Jedlička opäť zažiaril. Nič nám nebolo jedno ani v 33. minúte, kedy Vlasko poslal parádny ďalekonosný pokus pod brvno, ktorý poriadne natiahol nášho gólmana. V 43. minúte poslal Yao parádny pas za Kružliakov chrbát, čím absolútne voľný Pačinda nemal problém s vyrovnaním - 1:1. V napätom a bojovnom dejstve hlavný rozhodca, ktorý až príliš nechal plynúť tvrdé fauly len s upozorneniami, musel riešiť aj metelicu oboch tímov v samotnom závere. Kvalitný polčas však už skončil spravodlivou, no pre nás krutou remízou po góle do šatne.

Druhý polčas sa začal bez zmien na oboch stranách ihriska, ale herne začal jednoznačne dominovať DAC. Už v 47. minúte sme sa dostali k ďalšej zaujímavej príležitosti, Schäfer napriahol spoza šestnástky, no a jeho tvrdý pokus len tesne minul ľavú žrď. Aj v 54. minúte sme boli nebezpeční my, v šestnástkovej trme-vrme sa k lopte ako posledný dostal Friede, jeho strela z uhla však bola v poslednej chvíli zablokovaná. V 63. minúte Blackmana fauloval v šestnástke Yao, a tak sme boli odmenení penaltou. Loptu si na biely bod postavil Davis, no jeho slabší pokus šiel do ľavej časti bránky a presne tú kryl aj Rusov. O dve minúty mohol Davisove zaváhanie odčiniť Ramirez, po rohovom kope však karate kopom len tesne minul priestor troch žrdí. Aj v 68. minúte sme dreli na gól, Kružliak sa po rohu poriadne oprel do lopty hlavou z väčšej diaľky, gólman hostí musel odvrátiť až na roh. O minútu sme sa už po tlaku dočkali zaslúženej odmeny, Schäfer poslal na Ramireza za obranu „najľahší“ pas a náš útočník krásnym lobom dostal loptu za Rusovov chrbát. Ďalší prekrásny futbalový moment v Dunajskej Strede - 2:1. Aj v 76. minúte sme boli nebezpeční po rohovom kope, keď Müller znovu len o chlp minul pravú žrď. Pri prelievaní hry zo strany na stranu musel Müller o minútu hasiť nebezpečne letiacu loptu cez šestnástku. Hostia potrebovali dať gól, no nebezpečnejší sme boli stále my. Kalmár po priamom kope doslova naservíroval loptu Kružliakovi, no náš obranca sa v gólovej pozícii trafil zle. V závere sa Ramirez ešte pokúsil o hetrik po strele z veľkej diaľky a z ostrého uhla po vybehnutí Rusova, bránku znovu tesne netrafil, no aj tak sme už mohli začať oslavovať jeden parádny triumf.

Štvrté víťazstvo sme vo štvrtom kole ešte nikdy nezaznamenali, až teraz v súboji na ostrie noža proti Spartaku, proti ktorému sme vypredali komplet celé hľadisko! Po krajskom derby ide znovu do tuhého! Začína sa totiž tohtoročná edícia Európskej ligy, ktorej každé predkolo sa hrá iba na jeden zápas. My sa v rámci druhého predkola predstavíme vo štvrtok 27. augusta o 19:15 na pôde islandského Hafnarfjörduru. Vo Fortuna lige zase o týždeň v nedeľu vycestujeme do Zlatých Moraviec.

Bernd Storck, DAC: „Ďakujem za slová od súperovho kouča. V prvom polčase to bolo vyrovnané, obaja sme si zaslúžili streliť gól. Vedenia sme sa ujali po góle z ničoho nič. V Nemecku tomu hovoríme gól po nedeľnej strele. Videl som však u Ramireza, že sa snaží, tvrdo na sebe pracuje, a preto si gól zaslúžil. Po prvom polčase som nebol šťastný z výkonu mojich hráčov. Hrali sme dlhé lopty, čo nie je náš štýl. V druhej polovici stretnutia sme to už zmenili, začali sme hrať náš futbal, vytvárali sme si šance a hrali sme štýlom, ktorý je nám vlastný. Aj po penalte sme išli za víťazstvom a nakoniec sme ho aj zaslúžene dosiahli.“
Marián Šarmír, Trnava: „Do zápasu sme vstúpili diametrálne odlišne v porovnaní s Pohroním. Proti nemu sme vo všetkom pôsobili laxne na ihrisku. Dnes sme v prvom polčase hrali veľmi dobre. Súperovi sme narobili viaceré problémy. Donútili sme ho nakopávať dlhé lopty dopredu, kde sme ich zbierali. Po vyložených šanciach sa však DAC zaslúžene ujal vedenia. Podarilo sa nám ale vyrovnať na 1:1. V druhom polčase už naša aktivita trochu opadla. Za výkon a organizáciu musím svojich hráčov pochváliť. Dunajská Streda má skvelých hráčov, skvelého trénera a je vidieť, že tu nastal progres. Gratulujem im a želám všetko dobré.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 2:1 (1:1)
Fortuna liga, 4. kolo, 22.8.2020, 18.00 h
Góly: 25. Ramirez 1:0, 44. Pačinda, 64. Davis (nepremenená penalta), 69. Ramirez 2:1
Rozhodovali: Očenáš - Bednár, Jekkel, 6297 divákov
ŽK: 45. Davis, 70. Ramirez, 82. Kružliak - 45. Anthony, 45. Šarmír (hlavný tréner), 63. Yao, 72. Mihál, 75. Pačinda
DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis - Friede, Schäfer, Balić (90+2 Malý) - Kalmár (K) - Divković (89. Njie), Ramirez
Trnava: Rusov (K) - Tumma, Anthony, Mihál - Grič - Saymon (80. Turňa), Mikovič, Vlasko, Yao (85. Václav) - Pačinda, Dele (66. Kalu)

Držanie lopty: 60% - 40%
Strely: na bránu 4:4, mimo 8:0