Aktuality

Ďalšia posila z Michaloviec: Martin Bednár

Ďalšia posila z Michaloviec: Martin Bednár

Aktuality
| st 5.9.2018, Nagy Krisztián

Devätnásťročný reprezentant sa dohodol s klubom na štvorročnej zmluve.

article_bannerarticle_banner

Po Patrikovi Macejovi a Milanovi Šimčákovi siahol DAC opäť do košiara Zemplínu Michalovce a dohodol sa na prestupe 19-ročného defenzívneho hráča Martina Bednára.

Prešovského rodáka dnes čakajú zdravotné testy a po ich úspešnom absolvovaní podpíše zmluvu na štyri roky, do konca sezóny 2021/22.

Martin Bednár (nar. 22. apríla 1999) hrával až do svojich 14 rokov v rodnom meste za tamojšie kluby Tatran a FAMT. Od roku 2013 pôsobil v Michalovciach, zároveň bol členom všetkých mládežníckych reprezentácií od kategórie U15, momentálne je v širšom kádri dvadsaťjednotky.

Jeden z najväčších talentov slovenského futbalu si debut vo Fortuna lige pripísal už ako šestnásťročný v novembri 2015 práve na dunajskostredskej pôde. Odvety nazbieral v našej najvyššej súťaži 28 štartov a pred mesiacom si v domácom stretnutí proti Slovanu otvoril aj strelecký účet.

Jeho nesporný talent si všimli aj za hranicami, už v šestnástich rokoch mal za sebou skúšky vo veľkokluboch ako Valencia, FC Liverpool, Legia Varšava či Atalanta Bergamo. Odmalička hrával v strede zálohy, tréneri ho poverovali defenzívnymi úlohami a preto si neraz zahral aj na stopérskom poste. Aj táto univerzálnosť je jednou z jeho predností. Ďalšími sú výborné čítanie hry, odoberanie lopty a rozohrávka, čo sú jedny z kľúčových kritérií v dnešnom futbale pre hráčov na jeho poste.

„Vieme, že Martin mal viaceré ponuky, vrátane zahraničia, no vo finálnej fáze si vyberal medzi nami a Žilinou. Sme veľmi radi, že ho náš projekt presvedčil a som si istý, že urobil dobré rozhodnutie. Vítam Martina v našom klube a želám mu veľa spoločných úspechov. Dobre vieme o jeho talente, verím, že ho bude potvrdzovať aj u nás týždeň čo týždeň,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.