Aktuality

Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan

Aj DAC bude mať svojho hráča s iniciálami CR. Na hosťovanie do konca kalendárneho roka prichádza Connor Ronan, 20-ročný stredopoliar Wolverhamptonu.

Kmeňový hráč anglického prvoligistu Wolverhampton Wanderers a reprezentant Írska v kategórii do 21 rokov Connor Patrick Ronan bude pôsobiť v DAC. Kluby sa dohodli na jeho hosťovaní do konca roka 2019.

Connor Ronan sa narodil 6. marca 1998 v anglickom Rochdale. Mládežnícke roky strávil v Bury FC,

Rochdale AFC a Wolverhamptone Wanderers. Ako anglický rodák hrával najskôr za anglickú sedemnástku, neskôr si však vybral možnosť hrávať za krajinu svojich predkov. Írsko reprezentoval v kategóriách U17, U19 a U20, momentálne je členom výberu do 21 rokov.

Ofenzívny stredový záložník s výbornou strelou a veľkým prehľadom na ihrisku môže nastupovať na viacerých postoch, vrátane krídla a útoku. Za A mužstvo Wolves nazbieral celkovo 13 štartov. V minulej sezóne, kedy mužstvo postúpilo do najvyššej súťaže, dostal príležitosť v troch ligových stretnutiach a v ligovom pohári nastúpil proti Manchestru City. Bývalý spoluhráč Christiána Herca z juniorky vlkov strávil uplynulú jeseň na hosťovaní v treťoligovom Walsall FC, odkiaľ si ho materský klub stiahol na prípravu a následne poslal na rok do Dunajskej Stredy.

Ronan bude prvým britským hráčom v klubových dejinách.

„Hľadali sme posilu schopnú zahrať na rôznych pozíciách stredu poľa a sme veľmi šťastní, že sa Connor rozhodol pre DAC. Želám mu veľa šťastia počas prvého futbalového dobrodružstva mimo Britských ostrovov,“ povedal pre fcdac.sk športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

Súvisiace správy

Aktuality