|
| so 23.5.2015, Vrábeľ Milan
'
'

Napriek náročnému, premočenému terénu previedli hráči oboch celkov zaujímavý, útočný futbal. Hrdinom duelu stal dvojgólový Szarka, o víťazný zásah sa postaral Brašeň. V rozhodujúcich okamihoch nás zase podržal skvelý Polaček. Na jar sme prvýkrát skórovali viac ako raz.

DAC začal tento duel naozaj z ostra. Už v tretej minúte vyslal Štepanovský asi z 25 metrov poriadne tvrdú strelu pod brvno, kvalitný zákrok musel vytiahnuť brankár Baláž. O minútu pálil po rohu Sarr vedľa. V 15. minúte naši fanúšikovia vytiahli transparent s portrétom tragicky zosnulého 15-ročného Zsolta Érseka a celý štadión si potleskom uctil jeho pamiatku. V 16. minúte bol strojcom zaujímavej akcie Štepanovský, ktorý si vymenil loptu so Sarrom, Brašeňom a Szarkom, útok sa zakončením bohužiaľ neskončil. V 20. minúte náš tím po úvodnom tlaku inkasoval gól z prvej príležitosti súpera, Harvilkov rohový kop priamo na hlavu Kupčíka skončil v bráne - 1:0. Rýchla snaha o vyrovnanie sa skončila dvomi strelami s menšou razanciou v 23. minúte. Hra sa nám po góle postupne vyrovnala a aj napriek niekoľkým príležitostiam sme už gól nevideli. Škutka vysunul do nebezpečnej šance Vaščáka, Michalík však v hodine dvanástej zakročil sklzom do strely. V 35. minúte Harvilko unikol obrancom po ľavom krídle a po jeho centri nepresne zakončoval Gal Andrezly. V 43. minúte Szabó napriahol z dobrých vyše 25 metrov, po bombe sa natiahol Baláž a loptu poslal do bezpečia.

Aj druhý polčas podobne ako prvý začal s aktivitou na naších kopačkách. Tá priniesla hlavičku Sablera a následne aj strelu Sarra, ktorá tesne minula bránu. V 55. minúte už nášmu gólu nič nezabránilo: Vaščák poslal hlavou prikrátku domov na Baláža, čo vystihol Szarka a ťuknutím obstrelil domáceho gólmana - 1:1. V 56. minúte vyslal Sabler na bránu strelu, ktorú zachytil Szarka a tým pravdepodobne pripravil nášho mladého útočníka o gól. O minútu chýbalo po rohu Sarrovi a aj Sablerovi kúsok k zakončeniu. V 64. min Szarka v šestnástke dostal loptu, pohral sa s obranou a z otočky nás dostal do vedenia - 1:2. V 70. minúte čerstvý Nworah ušiel obrane na ľavom krídle, v malom vápne našiel Škutku a po jeho hlavičke bravúrne zachraňoval Polaček. O päť minút po rýchlej kontre našiel Vaščák pred našou bránou Nworaha, na jeho hlavičku nemal náš gólman nárok - 2:2. Gólová prestrelka však pokračovala ďalej, o dve minúty sklepol Ujlakyho center Szarka a Brašeň v päťke už nemal čo riečiť - 2:3. V 83. minúte Polaček hasil najprv po hlavičke Pančíka a aj následnej dorážke Škutku. O dve minúty Szarka nabil Ljubičićovi, ktorého presná strela opäž zamestnala Baláža v bráne.

Podarilo sa. Posledný súboj na pôde súpera v ročníku 2014/15 sme doviedli do víťazného konca. Tretia výhra na pôde súpera je pre nás deviata v aktuálnej sezóne. Po nej sa posúvame v tabuľke o dve priečky dopredu na siedme miesto, na šieste Košice strácame už len jeden bod. Dnešné víťazstvo je určite najlepšou pozvánkou na posledný duel ročníka. V našom najväčšom derby nás už najbližšiu sobotu o 17:15 čaká Slovan. Ste srdečne vítaní!

Tomislav Marić, DAC: „Potom ako v predchádzajúcom zápase prehrala Podbrezová 5:0 s Košicami, sme vedeli, že nás nečaká nič ľahkého. V prvom polčase sme vôbec nezvládali súboje. Chceli sme hrať pekne a mysleli sme si, že nám to všetko pôjde ľahko, čo sa však nestalo. Do druhého polčasu sme išli s lepším nasadením, boli sme agresívnejší a vedeli sme, čo chceme hrať. Ku koncu sme duel otočili a vyhrali sme ho. S prvým polčasom nie som vôbec spokojný, no druhý už bol v poriadku.“

Branislav Benko, Podbrezová: „Vedeli sme, že v Dunajská Streda hrá agresívny futbal. Po predošlých zápasoch, kde sme nedokázali streliť gól a som rád, že sa nám to konečne podarilo. Darilo sa nám hlavne v prvom polčase, kde sme disciplinovane dodržiavali našu taktiku. V druhom polčase to už z našej strany nebolo také dobré. Z čoho mi už dostávame gól, tak to je už na zaplakanie. Prvý gól sme inkasovali po zlej prihrávke a v druhom vyzvŕtal Szarka našich hráčov. Myslím si, že pre niektorých hráčov je táto súťaž príliš náročná.“