Aktuality

Ďalšou posilou ofenzívy Thibaud Verlinden

Ďalšou posilou ofenzívy Thibaud Verlinden

Aktuality
| pi 3.9.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Bývalý mládežnícky reprezentant Belgicka k nám prestupuje z Fortuny Sittard.

Dvadsaťdvaročný krídelník Thibaud Verlinden (nar. 9.júla 1999) sa stal ďalšou posilou našej ofenzívy. Bývalý mládežnícky reprezentant Belgicka prichádza na prestup z holandskej Fortuny Sittard, podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny.

Thibaud Verlinden zdedil futbalové gény po otcovi Danym Verlindenovi, bývalom brankárovi a účastníkovi MS 1994 a 1998. Thibaud strávil mládežnícke roky v akadémii klubov Club Bruggy, Standard Liège a anglického Stoke City. Neskôr pôsobil aj v nemeckom St. Pauli a v Anglicku okrem Stoke aj v Boltone. V januári tohto roka prestúpil do tímu holandskej najvyššej súťaže Fortuna Sittard.

„Minulý týždeň som si bol pozrieť štadión a akadémiu. Všetko je nové a krásne. Teším sa na novú výzvu v novej krajine a tiež na stretnutie s fanúšikmi. Som veľmi šťastný. V prvom rade túžim odohrať čo najviac minút a pomôcť mužstvu k čo najlepšiemu umiestneniu. Prvoradý je pre mňa úspech tímu. Nastupovať môžem na pravom aj ľavom krídle a môjmu štýlu najviac vyhovuje častý dribling, centre pred bránku a častá streľba,“ povedal Thibaud Verlinden krátko po dnešnom podpise zmluvy.

Belgicko reprezentoval v kategóriách od U15 až po U19, v belgických farbách nazbieral celkovo takmer 60 štartov.

„Thibaud patril medzi najväčšie talenty slávnej akadémie Louisa Dreyfusa v Standard Liège. Pochádza zo známej futbalovej rodiny, jeho otec bol brankárom belgickej reprezentácie a Clubu Bruggy. Ako veľký prísľub ho získal Stoke City, kde sa cez mládežnícke tímy prepracoval až do áčka, pôsobiaceho v Championship, teda druhej najvyššej súťaži, čo je v Anglicku pre mladého zahraničného odchovanca z akadémie vždy veľký úspech. Počas vydareného hosťovania v Boltone Wanderers, tesne pred pandémiou koronavírusu, jeho úspešne sa vyvíjajúcu kariéru prerušilo zranenie. Počas našich rokovaní sme cítili, že Thibaud je veľmi motivovaný ukázať svoj veľký potenciál. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu a prajeme mu veľa úspechov v našich farbách,privítal Verlindena v klube športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Thibaud Verlinden si bude u nás obliekať dres s číslom 23. Vitaj a nech a darí!