Aktuality

Damián Kachút so zmluvou do leta 2025

Damián Kachút so zmluvou do leta 2025

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 12.7.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Talentovaný pravý obranca DAC-u podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt.

Damián Kachút podpísal s DAC-om zmluvu do 30. júna 2025. Osemnásťročný talentovaný obranca pôsobí na Žitnom ostrove už od leta 2019, teda od svojich pätnástich rokov.

„Sme šťastní, že sme podpísali zmluvu s talentovaným hráčom našej akadémie, ktorý je už tri roky súčasťou DAC-u. Napriek tomu, že Damián mal osemnásť až v júni tohto roka, počas minulej sezóny patril medzi opory tímu do 19 rokov. Videli sme počas letnej prípravy A-mužstva, že je pripravený na dospelý futbal, hoci bude aj v ďalšom ročníku stále spadať do kategórie U19. Šancu na ďalší významný rozvoj dostane v partnerskom klube zo Šamorína. Prajeme mu veľa šťastia a veríme, že spraví pokrok, ktorý ho môže posunúť až do reprezentácie do 19 rokov, ktorú čaká v budúcom roku účasť na svetovom šampionáte,“ povedal Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Damián Kachút sa narodil 9. júna 2004 v Bratislave, kde postupne hrával za FK Lamač, FKM Karlova Ves a v rokoch 2017 až 2019 za Petržalku. V júli 2019 prišiel do Dunajskej Stredy, kde pôsobil v dorasteneckých kategóriách. V minulej sezóne patril k oporám našej U19-tky. Pred novou sezónou sa zapojil do prípravy A-mužstva a zasiahol aj do zápasu s Pohroním, v ktorom odohral 73 minút a veľmi príjemne prekvapil. Reprezentačný dres si natiahol v kategórii U15, v devätnástke bol medzi náhradníkmi.

Damián je útočne ladený pravý obranca, s výbornou pracovnou morálkou, cieľavedomý, skutočný tímový hráč. Vyniká rýchlosťou, fyzickou silou v osobných súbojoch a je vzácnym typom na v slovenskom futbale problematický post krajného obrancu. „Veľmi nás teší, že hráča, ktorý vynikal v našej akadémii, si klub poistil podpisom profesionálnej zmluvy. Je to motivácia pre ostatných mladých futbalistov a potvrdenie, že klub dlhodobo ráta so svojimi odchovancami,“ vyhlásil športový riaditeľ mládeže Krisztián Németh.

„Som veľmi šťastný, ďakujem za dôveru klubu a za podporu od všetkých trénerov, ktorí ma viedli, od trénera Kissa až po trénera Guľu, samozrejme, vrátane trénera Gombára. Chcem poďakovať aj rodine a kamarátom, ktorí pri mne stáli, aj Bohu, že mi dal takúto možnosť. Budem sa snažiť čo najviac pracovať, aby som sa čím skôr dostal do Fortuna ligy. Rád by som zažil atmosféru MOL Arény v pozícii hráča, ideálne pri nejakom dôležitom zápase. Moje silné stránky sú rýchlosť, sila, vytrvalosť a duch leva. Bojujem vždy do poslednej minúty. Naopak, zlepšiť by som potreboval techniku a niekedy aj koncentráciu,“ prezradil po podpise zmluvy 18-ročný Damián Kachút.

Nech sa darí, Damián!

article_bannerarticle_banner