Rozhovor

Danylo Beskorovainyi: Prvý gól v MOL Aréne pred očami rodičov

Danylo Beskorovainyi: Prvý gól v MOL Aréne pred očami rodičov

A-TÍM
|
Rozhovor
| ut 24.8.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Veľmi ma teší, že som pomohol mužstvu gólom.“ Ukrajinský stopér má na konte dva presné zásahy vo Fortuna lige, oba dosiahol proti Trenčínu.

„Samozrejme, s remízou nemôžeme byť spokojní, doma chceme a potrebujeme vyhrávať, keďže musíme ísť v tabuľke vyššie. Chýba nám aj šťastie. V každom zápase inkasujeme, čo je vina nielen obrancov, ale celého tímu. Musíme ešte viac bojovať a zlepšiť sa v obrannej fáze, lebo dostávame veľa gólov. Sezónu sme nezačali dobre, ale dúfam, že každým zápasom sa budeme zlepšovať. Veľmi ma teší, že som pomohol mužstvu gólom. V druhom polčase sme mali dobré príležitosti, musíme ich však premieňať. Bez toho víťazstvá neprídu,“ zhrnul svoje myšlienky po nedeľnom stretnutí DAC-Trenčín (1:1) Danylo Beskorovainyi, 22-ročný stopér nášho tímu.

Práve ukrajinský legionár strelil náš vyrovnávajúci gól, keď si v 33. minúte nabehol na výborný Davisov center a hlavou poslal loptu do Kukučkovej siete. Ak si spomeniete, Beskorovainyi sa veľmi podobne presadil aj v predošlom vzájomnom zápase: v máji v Trenčíne namieril do siete rovnako hlavou a tiež po Davisovom centri. Sú to zatiaľ jeho jediné dva góly vo Fortuna lige. „Videl som voľný priestor, vyskočil som na perfektný center od Erica a našťastie mi to tam padlo. Verím, že mi aj tento gól pomôže v snahe zlepšovať sa každým jedným zápasom. Rád by som si totiž vybojoval pozvánku do reprezentácie Ukrajiny. Jej trénerom sa stal môj bývalý kouč z U20 Oleksandr Petrakov, ktorý mi povedal, že musím pravidelne hrávať a podávať dobré výkony, potom by mohol so mnou počítať aj v áčku.“

Besko po svojom prvom góle v MOL Aréne vybehol až na tribúnu, kde sa o radosť podelil s rodinou. „Boli tam moji rodičia. Mamka tu už bola na zápase, ale otec prišiel prvýkrát. Bol som veľmi šťastný, že sa mi podarilo skórovať hneď pri jeho prvej návšteve,“ opísal moment, za ktorý videl svoju tretiu žltú kartu v sezóne. Nebyť tejto karty, jeho InStat index mohol byť ešte vyšší. Takto sa dostal na číslo 291, čo bola najlepšia známka zo všetkých aktérov nedeľného duelu a zároveň druhá najlepšia v rámci celého 5. ligového kola.

article_bannerarticle_banner