Aktuality

Danylo Beskorovainyi do Astany

Danylo Beskorovainyi do Astany

A-TÍM
|
Aktuality
| št 27.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Ukrajinský stopér odchádza do tímu kazašského vicemajstra na ročné hosťovanie s opciou.

Danylo Beskorovainyi bude vo svojej kariére pokračovať v kazašskej najvyššej súťaži. DAC a FC Astana sa dohodli na hosťovaní 22-ročného ukrajinského obrancu do konca tohto roka, pričom vicemajster Kazachstanu získal aj opciu na prípadný prestup.

Beskorovainyi mal v našom klube pôvodne zmluvu do 30. júna 2023, ktorú ale pred pár dňami predĺžil o ďalších šesť mesiacov, t.j. do 31.12.2023.

FC Astana sídli v hlavnom meste Nur-Sultan a v rodnom liste má zapísaný rok založenia 2009. Napriek tomu je už šesťnásobným majstrom, trojnásobným víťazom domáceho pohára a päťkrát získal aj Superpohár. V európskych súťažiach odohral vyše 80 stretnutí, pričom na jeseň 2015 ako prvý klub zo svojej krajiny postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov.

V uplynulej sezóne 2021 - hrá sa systémom jar-jeseň - skončila Astana druhá. Žlto-modrí z hlavného mesta Kazachstanu sú v týchto dňoch takisto na sústredení v Beleku a práve tu sa Danylo Beskorovainyi pripojí k novým spoluhráčom.

„Besko u nás strávil už niekoľko rokov a počas zimnej prestávky som sa o jeho situácii rozprával so samotným hráčom, jeho agentmi a tiež s trénermi. Najdôležitejšie pre hráča v tomto štádiu kariéry je pravidelne hrávať a keďže v tejto chvíli máme na rovnakú pozíciu troch hráčov, museli sme hľadať nejaké riešenie. Astana prišla s ponukou, ktorá by mu mohla priniesť viac odohraných minút a pomôcť mu tak v ďalšom rozvoji. Na novej adrese mu prajeme mnoho úspechov,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

article_bannerarticle_banner