Aktuality

Danylo Beskorovainyi majstrom sveta!

Danylo Beskorovainyi prichádza do Dunajskej Stredy ako majster sveta! Mladí Ukrajinci vo včerajšom finále MS do 20 rokov zdolali Južnú Kóreu 3:1. Gratulujeme!

Futbalisti Ukrajiny sa stali majstrami sveta hráčov do 20 rokov, keď v sobotňajšom finále šampionátu zdolali v poľskej Lodži Kórejskú republiku 3:1. Mladí Ukrajinci počas šampionátu nenašli premožiteľa, zo siedmych duelov šesť vyhrali a v jednom remizovali.

Juhokórejčania sa včera podvečer ujali vedenia už v 5. minúte, keď nariadený pokutový kop premenil Kangin Lee. Ukrajinci ešte v prvom polčase vyrovnali zásluhou Vladyslava Supriagu. Ten istý hráč poslal v 53. minúte po rýchlom protiútoku Ukrajinu do vedenia. Víťaznú poistku dal v 89. minúte Giorgi Citaišvili.

Pre Ukrajinu je to premiérový titul na šampionáte do 20 rokov a dosiahla ho pri premiérovej účasti vo finále. Aj pre Kórejčanov to bol debut v boji o titul.


Finále:

Ukrajina 20 - Južná Kórea 20 3:1 (1:1)

Góly: 34., 53. Supriaga, 89. Citaišvili - 5. Lee (z 11 m)


Danylo Beskorovainyi
patril medzi opory svojho tímu, počas šampionátu nechýbal na trávniku ani minútu. Dvadsaťročný obranca sa stal hráčom DAC-u už pred rokom, keď podpísal zmluvu na tri roky do júna 2021. Ihneď po uzatvorení kontraktu však zamieril na ročné hosťovanie do Michaloviec.

Súvisiace správy

Aktuality

Njie 372, Malý 373

pred 2 dnami
Aktuality