Aktuality

Davis a Kalmár v najlepšej Jedenástke Fortuna ligy!

Dvojica našich opôr si svojimi výkonmi zaslúžila miesto v Jedenástke Fortuna ligy 2019/20. V Jedenástke talentov máme trojnásobné zastúpenie.

Aj piaty rok za sebou má DAC zastúpenie v Jedenástke najlepších hráčov Fortuna ligy. Za ročník 2015/16 sa medzi najlepšími ocitol Erik Pačinda, o rok neskôr Marin Ljubičić, v sezóne 2017/18 to bola hneď štvorica Ľubomír Šatka, Eric Davis, Marin Ljubičić a Erik Pačinda. Pred rokom získali najviac bodov od odbornej poroty a stali sa najlepšími hráčmi ligy na svojich postoch Kristián Koštrna, Eric Davis a Zsolt Kalmár.

V práve skončenom ročníku sa medzi top hráčov slovenskej najvyššej súťaže dostali opäť Eric Davis a Zsolt Kalmár. Pre Davisa je o teda tretia nominácia v rade (ako jediný z terajšej elitnej jedenástky dosiahol „hetrik“), Kalmár si účasť zopakoval po roku. Ako zaznelo na včerajšom galavečere, Cesar Blackman na poste pravého obrancu zaostal za Medveděvom o jediný bod.

Takto vyzerá najlepšia Jedenástka Fortuna ligy 2019/20:
Dominik Greif (Slovan, 22 hlasov) – Jurij Medveděv (Slovan, 8), Vasil Božikov (Slovan, 19), Myenty Abena (Slovan, 19), Eric Davis (DAC, 16) - Osman Bukari (Trenčín, 18), Miroslav Káčer (Žilina, 12), Dávid Holman (Slovan, 11), Moha (slovan, 25) - Zsolt Kalmár (DAC, 18) - Andraž Šporar (Slovan, 19)

Miesto spred roka si v top zostave súťaže obhájili okrem našej dvojice aj Greif, Božikov, Káčer, Moha a Šporar. Ostatní futbalisti sú v Jedenástke Fortuna ligy premiérovo.

Počas včerajšej slávnosti, na ktorej nechýbali ani naši hráči, boli odovzdané aj ďalšie ocenenia:

Najlepší hráč: Dominik Greif (Slovan, 10)
Najlepší tréner: Ján Kozák (Slovan, 23)
Najlepší strelec: Andraž Šporar (Slovan, 12 gólov)
Objav sezóny: Ján Bernát (Žilina, 17)
Najlepší rozhodca: Ivan Kružliak
Najlepší asistent rozhodcu: Dušan Hrčka
Cena fair play: MFK Ružomberok

V ankete hlasovali hlavní tréneri účastníkov Fortuna ligy, prezident Únie ligových klubov, zástupcovia SFZ (tréner reprezentácie SR A, tréner SR 21, technický riaditeľ a zástupca trénerov vo Výkonnom výbore), prezident Únie futbalových trénerov Slovenska a predstavitelia médií. O najlepších arbitroch rozhodovali svojimi hlasmi aj pozorovatelia rozhodcov SFZ v spolupráci s Asociáciou rozhodcov SFZ.

V Jedenástke talentov, ktorá vznikla na základe oficiálnych zápasových štatistík, má DAC dokonca trojnásobné zastúpenie. Dostať sa do nej mohli hráči, ktorí v aktuálnom cykle môžu reprezentovať svoju krajinu v kategórii do 21 rokov. Tento výber vyhlásili tretí rok po sebe.

Jedenástka talentov 2019/20:
Martin Jedlička (DAC) - Cesar Blackman (DAC), Martin Šulek (Trenčín), Danylo Beskorovainyi (DAC), Alexander Mojžiš (Ružomberok) - Osman Bukari (AS Trenčín), Marián Chobot (FC Nitra), Abdul Zubairu (AS Trenčín), Ján Bernát (MŠK Žilina), Martin Kovaľ (ViOn Zlaté Moravce) - Milan Ristovski (FC Nitra)

Súvisiace správy