Aktuality

Dnešný tréning spestril zápas proti Győru

Dnešný tréning spestril zápas proti Győru

Aktuality
| pi 23.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Reprezentačnú prestávku využili DAC a Győr na vzájomný tréningový zápas, v ktorom sa zrodila remíza 3:3.

article_bannerarticle_banner

Týždenný tréningový cyklu nášho mužstva uzavrel priateľský zápas proti Győru. Maďarského druholigistu sme privítali v piatom poobede v našej akadémii, na žiadosť tímov sa hralo za zatvorenými bránami.

Tréner Adrian Guľa sa musel okrem reprezentantov (Blackman, Ciganiks, Fazlagić, Káčer, Nebyla, Ramadan a Krstović) zaobísť aj bez viacerých zranených či chorých hráčov (Kružliak, Davis, Risvanis, Balić, Veselovský). Muhamedbegovic chýbal z osobných dôvodov, nakoľko sa dnes žení. Medzi reprezentantov sme už nezahrnuli Nicolaescuho, ktorý dnes spečatil prestup do Izraela.

Žlto-modrý dres si preto obliekli aj Péter Nagy a Franck Bahi zo Šamorína, ako aj Marko Beran z našej devätnástky.

Do vedenia nás dostal Szánthó, ktorého do samostatného nájazdu vysunul Kalmár. Náš kapitán bol potom na konci akcie z 18. minúty, keď hlavou poslal do siete Gavrićov nadýchaný center. Hostia znížili zásluhou Borsosa, ktorého prízemná strela sa do siete odrazila od pravej žrde. Tesne pred odchodom do kabín pridal svoj druhý gól Kalmár, ktorému opäť asistoval Gavrić. Győr vrátil do zápasu v 61. min kapitán Fodor, na ktorého hlavičku po rohu Benczeho nemal Petráš nárok. Výsledku dal konečnú podobu Krisztián Kovács utešenou strelou pod brvno.

Od pondelka pokračuje príprava na ďalší ligový duel, v ktorom si v sobotu 1. októbra zmeriame sily s Liptovským Mikulášom v jeho prechodnom domove v Poprade.

DAC 1904 - ETO FC Győr 3:3 (3:1)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, piatok 23.9.2022, 14.00 hod, slnečné počasie, +17°C
Góly:12. Szánthó, 18. Kalmár, 45. Kalmár - 23. Borsos, 61. Fodor, 68. K. Kovács
Rozhodovali:Malárik - Parilák, Chromý, bez divákov
DAC: Veszelinov (46. Petráš) - Pinto (69. Kachút), B. Szolgai (69. Leginus), Brunetti, Andzouana - Dimun, Nagy (46. Bahi), Kalmár (79. Beran) - Szánthó (55. Moumou), Balogh, Gavrić. Tréner: Adrian Guľa.
Győr: Fadgyas (46. Ruisz) - Balázs Kiss (46. Kovács K.), Papp (46. Szujó), Fodor, Vincze, Bencze (73. Lacza) - Kovács I. (63. M. Kiss), Toma (63. Vingler), Vitális (46. Bence Kiss) - Borsos (73. Bacsa), Babati (63. Óvári). Tréner: Krisztián Tímár.

ŠTATISTIKA:
Strely – na bránu 5:7, mimo 4:6
Rohové kopy – 7:7
Ofsajdy – 3:2