Aktuality

Do DAC-u prichádza Enis Fazlagić

Do DAC-u prichádza Enis Fazlagić

Aktuality
| št 18.8.2022, Ján Ficza

Dvadsaťdvaročný člen kádra severomacedónskej reprezentácie k nám prichádza z poľskej Wisly Krakov.

article_bannerarticle_banner

DAC 1904 a Wisla Krakov sa dohodli na ročnom hosťovaní 22-ročného stredopoliara Enisa Fazlagića v našom tíme. Náš klub získal aj opciu na prípadný prestup hráča.

Enis Fazlagić (nar. 27. marca 2000) je hráčom, ktorý zanechal výraznú stopu vo Fortuna lige. Rodák z Velesu prešiel akadémiou FK Skopje, od pätnástich pôsobil KF Shkendija Tetovo. Tam hneď od svojho príchodu trénoval pravidelne s prvým tímom a v sezóne 2017/18 dvomi gólmi v 16 zápasoch prispel k zisku majstrovského titulu. V lete 2018 sa stal hráčom MŠK Žilina, za ktorý za tri a pol roka nastúpil v 68 stretnutiach Fortuna ligy, skóroval raz. Začiatkom tohto roka vypočul volanie trénera Adriana Guľu a prestúpil do krakovskej Wisly. Na jar zasiahol do 13 zápasov Ekstraklasy, po vypadnutí do druhej ligy sa v novej sezóne objavil v dvoch dueloch. Ďalšie štarty už bude zbierať vo farbách DAC-u.

Kreatívny, ľavonohý stredopoliar nastupujúci najmä na poste defenzívneho stredopoliara prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami Severného Macedónska a v júni tohto roka si odkrútil debut aj v najcennejšom drese.

Moje prvé dojmy sú výborné. Raz som tu hral zápas, takže viem, aký skvelý tím je DAC. Som rád, že som sa mohol stať členom klubu. Oslovil ma hlavný tréner Guľa a bol som veľmi rád, keď ma pozval do Dunajskej Stredy, keďže DAC je jeden z najväčších klubov na Slovensku. Poznám, ako klub funguje, akých má úžasných fanúšikov a moderný štadión. Na ponuku som ihneď povedal áno. Na každom tréningu sa budem snažiť čo najviac na sebe pracovať, zlepšovať sa a na zápasoch zo seba vydať všetko.povedal po podpise zmluvy Enis Fazlagić.

Sme radi za angažovanie a zvýšenie konkurenčného prostredia v stredovej formácií. To bolo náš prvotný zámer, špeciálne na pozícií defenzívneho stredového hráča. Enis spĺňa veľa kritérií, ktoré očakávame na túto pozíciu. Poznáme jeho vlastnosti, aj ľudské. Plus bonus je ľavá noha. Veríme, že zvýši nielen konkurenčné prostredie v stredovej formácií, ale zvýši celkovo úroveň našej hry. Hľadali sme hráča, ktorý vie hrať v nejakom očakávanom spôsobe hry. Tešíme sa z toho a prajeme mu veľa šťastia v našom klube.privítal svojho nového zverenca tréner Adrian Guľa.

Sme veľmi radi, že dnes môžeme oznámiť podpis zmluvy s Enisom. Enis je moderný hráč, ktorý sa dobre pohybuje s loptou aj bez nej. Navyše našu ligu veľmi dobre pozná, takže sa tu v krátkom čase dokáže prispôsobiť podmienkam. Je tiež členom severomacedónskej "A" reprezentácie. Sme si istí, že v našom klube bude môcť ukázať svoje kvality a tešíme sa na spoluprácu. skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Enis, vitaj v DAC a nech sa darí!