Rozhovor

Dominik Kružliak: Ako na hojdačke

Dominik Kružliak: Ako na hojdačke

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 19.12.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Chceli sme sa umiestniť vyššie, štvrté miesto nie je pre nás dobré, chceme byť na pohárových priečkach. Verím, že sa nám to podarí v jarnej časti.“ Posledný zápas a celú jeseň zhodnotil kapitán Dominik Kružliak.

„Chceli sme vyhrať a priblížiť sa súperovi v tabuľke. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, v ktorom asi nepadne veľa gólov. Ružomberok hral dobre počas celej jesennej časti, je to nepríjemný súper pre každého, má dobre organizovaný tím, jeho hráči veľa behajú. Škoda, že sme nezískali tri body. Na druhej strane som rád, že sme si piatykrát v rade udržali čisté konto, čo potvrdilo, že sme sa zlepšili v defenzíve. Verím tomu, že do jarnej časti zlepšíme aj ofenzívu. Ťažšie si vytvárame šance, chýba troška lepší pohyb a moment prekvapenia a keď už máme šancu, treba ju využiť. Toto nám chýbalo v posledných zápasoch,“ skonštatoval po poslednom jesennom zápase DAC-Ružomberok (0:0) Dominik Kružliak, pre ktorého to bol 201. štart v našej najvyššej súťaži.

Pri zranení Zsolta Kalmára nosí 25-ročný stopér v našom tíme kapitánsku pásku, a tak sme ho požiadali aj o zhodnotenie celej jesene. „Samozrejme, chceli sme sa umiestniť vyššie, štvrté miesto nie je pre nás dobré, chceme byť na pohárových priečkach. Verím, že sa nám to podarí v jarnej časti. Jeseň bola ako na hojdačke, raz sa nám darilo, potom nie. Ku koncu sme trošku ustálili našu formu, ale dúfam, že sa ešte zlepšíme. Nový tréner prišiel týždeň pred zápasom, čo nebolo ľahké pre neho ani pre nás. Hlavne v obrannej fáze sme si už nejaké prvky osvojili, čo ma teší, ale ešte musíme popracovať na ofenzíve. Päť zápasov v rade bez inkasovaného gólu potešilo. Predtým sme kapitulovali veľakrát, teraz sa to otočilo, čo mňa ako obrancu teší. Verím, že to udržíme čo najdlhšie a na jar ukážeme zlepšenie aj v útoku.“

article_bannerarticle_banner