Rozhovor

Dominik Kružliak: Bola to výborná jeseň

Stopér DAC-u verí, že hluché obdobie si mužstvo už na túto sezónu vyčerpalo.

Dominik Kružliak odohral v priebehu uplynulej jesene 19 súťažných stretnutí, z toho 16 vo Fortuna lige a 3 v Európskej lige. V prvoligovej spoločnosti patril medzi najlepšie hodnotených hráčov na svojom poste stredného obrancu, vyšší InStat index majú len Slovanista Bajrić a Žilinčan Kiwior. Kružliak skončil na úplnom čele poradia v úspešnosti prihrávok, s percentom presnosti 91,8% preskočil spomenutého Bajrića a Trenčana El Mahdiouiho (obaja 91.0%). Aj jeho pričinením teda DAC absolvoval najúspešnejšiu jeseň vo svojej prvoligovej histórii.

„Odohrali sme veľa ťažkých zápasov, taký bol aj ten posledný proti Senici. Prvý polčas bol vyrovnaný, oba tímy mali jednu veľkú šancu. Po prestávke to už bolo z našej strany lepšie, prešli sme na rozostavenie 4-4-2 s dvomi útočníkmi. Rátali sme s tým, že súperovi začnú dochádzať sily a budeme mať viac priestoru. Dobre sme kombinovali, dali sme dva pekné góly a zaslúžene sme vyhrali. Chceli sme posledný zápas jesene zvládnuť a teší nás, že sa nám to podarilo,“ hovorí 24-ročný obranca, ktorý si v závere polsezóny zahral na ľavom kraji obrany. „Po zranení Erica Davisa sme prakticky zostali bez ľavého obrancu, takže ma tam tréner postavil. Snažil som sa hlavne pokryť svoju stranu, dopredu som moc nechodil. Nie som typ ofenzívneho obrancu. Nedostali sme gól, takže som spokojný.“

DAC prezimuje na druhej priečke, s päťbodovým odstupom na Slovan. „Začiatok sezóny nám vyšiel na výbornú, vyhrali sme osem ligových zápasov v rade. Potom však prišli domáce zaváhania proti Pohroniu a Zlatým Moravciam a prehra v Seredi. Tieto straty nás veľmi mrzia, ale taký je futbal. Som rád, že sme vyhrali tento posledný zápas. Verím, že na jar dokážeme potrápiť Slovan. Aj z herného hľadiska to bola výborná jeseň, na pár výnimiek sme hrali pekný futbal. Máme mladé mužstvo a aj veľké tímy zažijú v priebehu sezóny hluché obdobia, keď sa im darí menej. Verím tomu, že my sme si to už na túto sezónu vyčerpali v predošlých stretnutiach,“ zhodnotil Dominik Kružliak celú jeseň mužstva.

Súvisiace správy

Video
Video
Foto

Foto: DAC-Senica (2:0)

utorok 15.12.