Rozhovor

Dominik Kružliak: Spadol mi kameň zo srdca

Dominik Kružliak: Spadol mi kameň zo srdca

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 22.11.2021, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András
article_banner
article_banner

„Vždy je ťažké, keď sa vymení tréner. Zodpovednosť za výsledky nenesie len on, ale aj hráči. Každý sme si museli vstúpiť do seba a povedať si, čo je zlé a čo je dobré.“ Kapitán Dominik Kružliak (p)o víťaznom stretnutí proti Senici.

„Bolo to vydreté víťazstvo. Samozrejme, pre nás bol dôležitý výsledok a uvedomujeme si, že hra možno nebola ideálna. Je tam priestor na zlepšenie, ale som rád za výsledok, pretože nám môže vrátiť sebavedomie do ďalšej roboty. Nový tréner dbal veľa na organizáciu hry, chce hrať kombinačný futbal. Týždeň je krátky čas, sme stále len v poznávacej fáze. Proti Senici bolo dôležité získať tri body a pevne verím, že toto víťazstvo nás nakopne,“ skonštatoval kapitán Dominik Kružliak po sobotňajšom ligovom stretnutí DAC-Senica (1:0), ktorý bol premiérový pre trénera Joaa Janeira na našej lavičke. „Samozrejme, vždy je ťažké, keď sa vymení tréner. Zodpovednosť za výsledky nenesie len on, ale aj hráči. Každý sme si museli vstúpiť do seba a povedať si, čo je zlé a čo je dobré. Musíme tvrdo makať na tréningoch. Počas reprezentačnej pauzy, keď viacerí chýbali, to nebolo ľahké. Pred ďalším zápasom budeme mať viac času na spoločnú prípravu a verím, že sa to prejaví aj na našej hre. Tréner sa nás snažil motivovať, aby sme si verili.

„Veľa súperov na nás vyrukuje s pevnou obranou a hrou na rýchle protiútoky. Predošlé dve stretnutia proti takýmto tímom sme nezvládli a aj Senica sa na nás dobre pripravila. Nenapádali sme ich až tak vysoko, tentoraz sme boli v bloku my, troška sme zmenili štýl hry. V stredovej zóne sme neboli až tak rozťahaní ako predtým, aj keď je tam veľa priestoru na zlepšenie. Boli sme kompaktnejší a to nás priviedlo k trom bodom, čo je najdôležitejšie. Súper mal nejaké šance, strelil tri góly z ofsajdu. Tieto situácie nás trošku narušili, ale stále sme verili, že získame tri body. Po dvoch neúspešných zápasoch sa u nás udialo veľa vecí, skončil starý a prišiel nový tréner, takže mi po víťazstve spadol kameň zo srdca. Tri body boli tvrdo vybojované, ale zaslúžené,“ dodal náš 25-ročný stopér, ktorý sa vyjadril aj k aktuálnej situácii ohľadom obmedzenia počtu divákov, ktoré vstúpilo do platnosti dnes. „Téma diváckeho počtu je na dlhšiu diskusiu. Nechápem to, na naše zápasy chodí veľa ľudí, ktorí nás povzbudzujú a majú radi futbal a kompetentní nám idú zatvoriť štadión. Je to veľká škoda.“

article_bannerarticle_banner