Rozhovor

Dominik Kružliak: Taký zápas som ešte nezažil

Dominik Kružliak: Taký zápas som ešte nezažil

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 14.11.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_bannerarticle_banner

„Samozrejme, zápas bol ovplyvnený červenými kartami, ale sme radi, že sme získali dôležité tri body do tabuľky.“ Dominik Kružliak je už tretím najlepšie strieľajúcim obrancom v prvoligovej histórii DAC-u.

„Do Trenčína sme išli s jasným cieľom vyhrať, čo sa nám podarilo. Som rád, že sme to zvládli v takom štýle a s výsledkom 4:0. Samozrejme, zápas bol ovplyvnený červenými kartami, ale sme radi, že sme získali dôležité tri body do tabuľky,“ skonštatoval po sobotňajšom víťazstve v Trenčíne Dominik Kružliak, ktorý v 77. minúte nahradil zraneného Ahmeta Muhamedbegovica a v nadstavenom čase strelil náš tretí gól.

Kruži má na konte už 225 stretnutí v našej najvyššej súťaži, patrí teda medzi najskúsenejších hráčov na ligových trávnikoch. Na tri vylúčenia v jednom zápase si však ani on nespomína. „Ešte som nezažil zápas s toľkými vylúčeniami, na konci mal súper o troch hráčov menej. Nestretávate sa každý zápas s dvojitou presilovkou, aj nás to trošku prekvapilo. Trenčín bránil dobre aj keď mal o dvoch hráčov menej, domáci dobre zhusťovali priestory, zomkli sa. Nedostávali sme do šancí, ale veľmi nám pomohol prvý gól Kalmára. Potom už to išlo dobre. Zvládli sme to, za čo som rád. Ťažko povedať, prečo bol zápas tak vyhrotený. Boli tam nejaké hraničné súboje zo strany súpera, za čo dostali aj karty,“ dodal 26-ročný stopér, ktorý má po sobote na konte 91 ligových štartov a 7 gólov v našom drese. Vďaka tomu je už tretím najproduktívnejším obrancom prvoligovej histórie DAC-u. Viackrát sa presadili len Eric Davis (18 gólov v 161 zápasoch) a Dušan Liba (10 v 111).