Rozhovor

Dominik Kružliak: Úplne zaslúžený postup

Dominik Kružliak: Úplne zaslúžený postup

A-TÍM
|
Rozhovor
| pi 15.7.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Zápas sme zvládli dobre, pomohol nám rýchly gól.“ Dominik Kružliak sa stal prvým hráčom v dejinách DAC-u, ktorý odohral vyše tisíc minút v európskych pohároch.

„Sme radi za postup. Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké v severoírskom prostredí s umelou trávou. Zápas sme ale zvládli dobre, pomohol nám rýchly gól. Súper hral jednoducho, hrozil hlavne z centrovaných lôpt. Som rád, že sme to vzadu ubránili. Hru sme mali pod kontrolou a náš postup je úplne zaslúžený,“ skonštatoval po včerajšom odvetnom stretnutí 1. predkola Konferenčnej ligy Cliftonville-DAC (0:3) náš kapitán Dominik Kružliak, pre ktorého to bol 11. „európsky“ zápas v žlto-modrých farbách. Dostihol tým lídrov klubového poradia Zsolta Kalmára a Marka Divkovića, Kruži však zo všetkých hráčov absolvoval najviac minút - včera sa stal prvým hráčom v dejinách DAC-u, ktorý odohral vyše tisíc minút v európskych pohároch.

DAC v Belfaste potvrdil úlohu favorita a napokon vyhral podstatne výraznejším rozdielom ako týždeň predtým doma. „V prvom zápase sme mali veľa šancí, gólový rozdiel mohol byť aj výraznejší. Do odvety sme možno aj kvôli tomu išli s väčšou koncentráciou a po rýchlom góle sme hrali slušne. Kontrolovali sme priebeh a v druhom polčase sme ešte pridali ďalšie dva góly. Mužstvo pracovalo výborne, v obrane sme to uhrali na nulu, čo určite znamená dobrú vzpruhu aj do ligových bojov. Už v nedeľu nás čaká Liptovský Mikuláš, proti ktorému chceme doma uspieť a potom sa začneme pripravovať na ďalšie kolo Konferenčnej ligy proti Víkinguru.“