Aktuality

Dominik Kružliak končí v DAC. Kruži, vďaka!

Dominik Kružliak končí v DAC. Kruži, vďaka!

A-TÍM
|
Aktuality
| št 8.6.2023, Nagy Krisztián
article_banner
article_banner
article_banner

Po štyroch rokoch sa cesty DAC-u a Dominika Kružliaka rozchádzajú.

Dominik Kružliak po štyroch rokoch opúšťa DAC. Zmluva 26-ročného obrancu končí posledným júnovým dňom, k jej predĺženiu po dohode oboch strán nedošlo.

Odchovanec Ružomberka k nám prišiel v lete 2019 a stal sa jednou z opôr nášho tímu. V drese DAC-u nastúpil v 105 ligových dueloch, čo ho radí na 19. miesto klubového poradia. Strelil 7 gólov. Ako prvý hráč v dejinách klubu odohral viac ako tisíc minút v európskych pohároch, kde zasiahol do 14 stretnutí. V Slovnaft Cupe si pripísal bilanciu 9/2. Dlhodobo nosil u nás aj kapitánsku pásku.

Kruži! Ďakujeme za množstvo krásnych spoločných spomienok a prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére!

„Dominik k nám prišiel so značnými skúsenosťami z Fortuna Ligy a počas štyroch rokov sa etabloval ako stabilný člen mužstva a zastával aj rolu zastupujúceho kapitána. Počas posledných mesiacov prebehlo niekoľko rozhovorov medzi hráčom, jeho zástupcami, naším trénerským štábom a športovým manažmentom. Výsledkom týchto rozhovorov bolo rozhodnutie nepredĺžiť zmluvu, čím sa naše cesty rozchádzajú. Kružiho si budeme pamätať ako hráča s výborným prístupom a sme mu vďační za všetko, čo pre náš klub urobil. Prajeme mu veľa šťastia v ďalšej kariére,“ odkázal na rozlúčku športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.