Dvojica útočníkov o zápase v Trnave

|
| po 6.10.2014, Nagy Krisztián
'

Po prehre 3:1 v Trnave sme sa zhovárali s dvojicou útočníkov Pavol Jurčo - Roman Sabler. Obaja od augusta gólovo mlčia, nepresadili sa ani v sobotňajšom derby. Paľo začal v základe, Roman ho striedal v 56. min.

Pavol Jurčo: „V prvom polčase sme sa prakticky do ničoho nedostali. Dvakrát sme mohli ísť do šance, ale rozhodca nám odpískal ofsajd. Inak sme si nič nevytvorili a domáci z jednej pološance dali gól. Tréner nám cez polčas zdôraznil, aby sme zamakali a skúsili vyrovnať, a dostali tým domácich pod tlak. Hneď v úvode druhého polčasu som išiel z uhla sám na brankára. Možno keby som bol troška viac v strede, mohol by som hneď strieľať. Pozrel som si ten moment veľakrát, ťažko teraz povedať, čo by sa dalo urobiť inak. Riešil by som to tak isto, len by som dal gól... Čakal som, že brankár skôr vybehne, mohol som možno vystreliť, ale prvú tyč mal vykrytú. Chcel som ísť do kľučky a keby si loptu viac posuniem, mohla z toho byť aj penalta. Škoda toho momentu, keby sme vyrovnali, zápas by bol o niečom inom. Domáci potom dali na 2:0, a hoci sme znížili, vzápätí prišlo vylúčenie, gól na 3:1 a už to bolo ťažké. Škoda, chceli sme potešiť fanúšikov. Bol to tvrdý zápas, hra sa kúskovala. Treba sa z toho rýchlo spamätať a začať zbierať body vonku. Možno to už máme aj v hlave, veľa sa o tom hovorí, že vonku hráme zle, nezbierame body. Potrebujeme sa naštartovať jedným víťazstvom vonku a bude to dobré.“

Roman Sabler: „Tréner mi pred striedaním povedal, aby som oživil hru a skúsil streliť gól. Nepodarilo sa mi ani jedno, veľmi ma to mrzí. Chcel som niečo spraviť so zápasom, ale nevedel som sa dostať do situácií, z ktorých by sa dalo niečo vytvoriť. Stopéri sú v každom ligovom mužstve drsní, preto by sme lopty mali hrať viac do nohy. Napádali sme obrancov a zdalo sa mi, že odkopávali viac ako predtým. Domáci hru kúskovali, nevedeli sme sa dostať do tempa a až na tú jednu Paľovu sme nemali vyložené šance. Bol to ťažký zápas, mrzí nás prehra, ale musíme dať hlavy hore. Proti Ružomberku chceme vyhrať a dostať sa opäť na víťaznú vlnu.“