Hodnotenie trénerov po zápase DAC-Csákvár (1:2)

|
Ohlasy
| so 13.11.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Včerajšie prípravné stretnutie hodnotia Michal Kuruc a Tamás Mónos.

Michal Kuruc (poverený tréner DAC): „Tento zápas bol plánovaný pre hráčov, ktorí nešli na reprezentačné zrazy a v lige odohrali menej minút. Tým, že nás nebolo veľa, sme dali príležitosť aj futbalistom z dorastu a Šamorína. Chceli sme robiť tempo v zápase a súpera vysoko napádať, čo sa nám sčasti aj darilo. Možno chýbala väčšia kontrola lopty a vytváranie viac čistých príležitostí. Zhoreli sme na efektivite v zakončení a hlavne v druhom polčase by sme mali byť aj agresívnejší pri štandardných situáciách. Súper využil naše dve individuálne chyby, z ktorých sme dostali dosť lacné góly, ktoré napokon rozhodli o výsledku. Potešilo ma, že na posledných 15 minút nastúpili štyria dorastenci. Možno sme im mohli dať príležitosť aj o čosi skôr, ale chceli sme vidieť ich reakcie v mužskom futbale. Na začiatku tohto týždňa som povedal hráčom, že ich chcem reštartovať a zdynamizovať hru, urobiť futbal zaujímavejším. Počas týždňa sme trénovali v tomto duchu a nacvičovali sme aj nejaké útočné kombinácie. Tie sa vyskytli aj v zápase, mohli sme to vidieť aj pred naším gólom. Hoci ich nebolo veľmi veľa, ale je to dlhodobý proces. Myslím si, že tempo zápasu nebolo slabé tým, že nás súper vysoko napádal.“

Tamás Mónos (Csákvár): „Radi sme prijali pozvanie DAC-u. Pravdupovediac, už pred zápasom sme sa dohodli, že dáme príležitosť hráčom, ktorí doteraz hrali menej. Myslím si, že to bolo rovnako aj v prípade domácich. Videli sme dobrý zápas, oba tímy k nemu pristúpili s plnou vážnosťou. V prvom polčase mali loptu viac na kopačkách domáci, tým pádom nás dostávali pod tlak. Bránili sme však dobre a podnikli sme aj niekoľko rýchlych protiútokov. Dokázali sme viackrát podržať loptu na súperovej polovici. V druhom dejstve aj domáci poslali do hry svojich mladých hráčov a tento polčas sme vyhrali 1:0. Som spokojný s výkonom, s prístupom hráčov a s nacvičenými taktickými prvkami. Hrali sme odvážne, súpera sme niekedy dobre napádali aj na jeho vlastnej polovici. Cením si, že sme si mohli zmerať sily s DAC-om.“