Aktuality

Posila z Nemecka: Jannik Müller

Dvadsaťšesťročný defenzívny hráč prichádza z Dynama Drážďany.

Jannik Müller je prvou posilou DAC-u pred nadchádzajúcou sezónou 2020/21. Dvadsaťšesťročný defenzívny futbalista (nar. 18.1.1994) dnes podpísal ročný kontrakt, ktorý obsahuje opciu na ďalší rok.

Müller je z rodákom z Adenau. Mládežnícke roky strávil v neďalekom Kolíne, kde hrával z miestny 1. FC a dostal sa aj do nemeckej reprezentácie do 19 rokov. V drese kolínskeho béčka sa predstavil v západnej skupine Regionalligy, štvrtej najvyššej súťaži. V lete 2014 prestúpil do Dynama Drážďany. O dva roky s ním postúpil do druhej Bundesligy, kde počas uplynulých štyroch sezón absolvoval 92 stretnutí. Z postu obrancu či defenzívneho stredopoliara si pripísal aj 5 gólov a 2 asistencie.

„Jannik je hráč s bohatými skúsenosťami z druhej nemeckej Bundesligy. Môže hrávať v strede obrany i zálohy, vyznačuje sa vysokou hernou inteligenciou. V Drážďanoch bol lídrom na ihrisku aj mimo neho, a to isté od neho očakávame aj u nás. Prináša so sebou kvalitu a množstvo skúseností, ktoré môžu celé mužstvo posunúť na vyšší level,“ vyjadril sa ohľadom Müllera tréner DAC-u Bernd Storck.

„Som veľmi šťastný, že tu môžem byť. Klub ponúka výborné podmienky k tomu, aby sa hráč mohli sústrediť len na svoju robotu. Ihriská, posilňovňa aj celé prostredie sú na výbornej úrovni, našiel som tu všetko, čo potrebujem k ďalšiemu rozvoju. Môj dobrý kamarát Timo Werner, ktorý nedávno prestúpil do Anglicka, povedal, že je to tu podobné, ako u nich v Chelsea. Mojím prvoradým cieľom je zostať zdravý, čo je pre každého futbalistu najdôležitejšie. Samozrejme, chcem odohrať a vyhrať čo najviac zápasov,“ prezradil 185 cm vysoký a 80 kg vážiaci pravák.

Súvisiace správy

Aktuality