Rozhovor

Eric Ramirez: Góly za Senicu ma dostali do DAC-u

Venezuelský útočník je živiteľom svojej rodiny.

V lete sa stal prvým Venezuelčanom v histórii DAC-u, prišiel ako posila do útoku. Eric Ramirez za prvé mesiace svojho pôsobenia na Žitnom ostrove ukázal veľký ofenzívny potenciál a stal sa prvou voľbou trénera Hyballu na post hrotového útočníka. V jedenástich súťažných stretnutiach strelil päť gólov: vo Fortuna lige má zatiaľ bilanciu 6/3, v Slovenskom pohári 1/0 a v Európskej lige 4/2. „Dôležité bolo, že sa mi podarilo rýchlo adaptovať na herný štýl mužstva. Celkovo som spokojný, hoci gólov mohlo byť aj viac, veď som zahodil niekoľko šancí,“ hovorí 190 centimetrov vysoký zakončovateľ.

V lete 2017 opustil rodnú Venezuelu a prvýkrát v živote zamieril do Európy. Stal sa hráčom Jihlavy, kde si počas roka a pol pripísal 30 štartov a 3 góly v českej najvyššej súťaži. „Rozdiel medzi Venezuelou a Európou bol obrovský. V bežnom živote aj vo futbale. U nás doma je veľká chudoba, ľudia nemajú prácu, čo sa odráža aj na kvalite futbalovej ligy. Tu je všetko na oveľa vyššej úrovni a som veľmi šťastný, že sa mi tu podarilo presadiť,“ tvrdí Ramirez, ktorý sa v dvadsiatich rokoch a ako najmladší z piatich súrodencov stal živiteľom rodiny. „Snažím sa pomáhať rodičom, pretože sú takisto bez práce,“ popisuje náročnú situáciu v rodnej krajine. Na otázku, čím by sa doma živil on sám, keby nehral futbal, odpovedá: „Milujem futbal a spravil by som všetko pre to, aby som mohol byť pri ňom. Napríklad ako televízny komentátor.“

Jar 2019 strávil na hosťovaní v Senici. „Bol to výborný polrok, v Senici som sa cítil veľmi dobre. Na rozdiel od Jihlavy mi tréner pravidelne dával príležitosť nastupovať v základnej zostave, čo sa prejavilo na mojej hre a darilo sa mi aj strelecky. Práve góly v senickom drese mi pomohli odraziť sa do nového klubu,“ naráža na deväť jarných zásahov, z ktorých päť dosiahol v lige a štyri v Slovnaft Cupe.

Práve Senica bude už pozajtra súperom DAC-u v 8. ligovom kole. „V drese súpera sú štyria-piati hráči, s ktorými som zostal v kontakte. Už som im napísal, že v sobotu pôjde kamarátstvo bokom a ideme si po tri body,“ hovorí s úsmevom, ale vzápätí dvíha varovný prst. „Senica má výborného brankára a je veľmi silná v defenzíve. Strávil som tam pekných šesť mesiacov, takže sa veľmi teším na tento zápas. Verím, že pokiaľ budeme hrať našu hru a zostaneme pokojní pred bránkou súpera, dokážeme vyhrať.“

Ramirezovi robí v Dunajskej Strede spoločnosť priateľka Fabiola a veľa voľného času trávi aj so spoluhráčmi z klubu. „Tvoríme výborný kolektív, klub nám vytvára výborné podmienky. V každom jednom zápase aj tréningu sa snažím odvďačiť za to gólmi a dobrou hrou. Presne to budem chcieť aj v sobotu proti bývalým spoluhráčom,“ sľubuje talentovaný útočník, ktorý v predošlom ligovom kole strelil dva góly Slovanu. Ten druhý bol 900. pre DAC v najvyššej súťaži. „Znamená pre mňa veľmi veľa, že som sa aj takto zapísal do dejín klubu. Verím, že už v sobotu pribudnú ďalšie góly.“ Držíme palce, aby to vyšlo!

Súvisiace správy

Rozhovor
Rozhovor