Aktuality

Eric Ramirez: ďalší krok za veľkým snom

Venezuelský útočník sa stal len tretím hráčom DAC-u, ktorý skóroval v piatich ligových dueloch v rade.

Eric Ramirez strelil v sobotu proti Trenčínu svoj 15. gól v aktuálnej sezóne a naďalej vedie tabuľku ligových kanonierov. Celkovo to bol jeho 22. gól za DAC v 50. vystúpení, spolu s číslami z účinkovania v Senici je jeho bilancia vo Fortuna lige 62/27.

Za zmienku stojí tiež fakt, že skóroval už v piatom ligovom stretnutí za sebou, čo sa v našom drese v minulosti podarilo len dvojici Pavol Diňa, Leo Kweuke. Ramirez však strelil najviac gólov, až 7.

Hráči, ktorí skórovali za DAC v 5 prvoligových zápasoch v rade:
Pavol Diňa jeseň 1990 (8.-12. kolo, 5 gólov)
Leo Kweuke jeseň 2008 (2.-5. kolo, 6 gólov)
Eric Ramirez jar 2021 (23.-27. kolo, 7 gólov)

„Som šťastný, že sa mi podarilo skórovať aj v piatom zápase v rade, a čo je najdôležitejšie, pomohol som tým mužstvu k trom bodom. Trafil som to pekne, uvidíme, či to bude stačiť na víťazstvo v ankete o gól mesiaca. Každý gól však má rovnakú hodnotu, nezáleží mi na tom, aby som ich strieľal pre televízne zvučky,“ hovorí s úsmevom 22-ročný Venezuelčan. „Prežívam najlepšie obdobie mojej kariéry, čo je výsledkom každodennej tvrdej práce. Netreba však zabúdať, že prvoradý je úspech tímu. Bez spoluhráčov by som nedokázal strieľať góly. Do záveru sezóny zostáva ešte päť kôl a našou úlohou je obhájiť striebornú pozíciu. Z pozície útočníka sa budem snažiť k tomu prispieť ďalšími gólmi, čo je moja prvoradá úloha. Snívam aj o prvenstve v poradí najslepších strelcov, čo by bol môj najväčší individuálny úspech po premiére v reprezentačnom áčku.“

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality
Aktuality